Zonguldak Valisi Bektaş ‘Sağlıkçılar bize yük oldu’ dedi ve gitti!

Yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarının tepkisi çeken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş merkeze çekildi.

Gündem 10.06.2020, 04:25 10.06.2020, 17:38
Zonguldak Valisi Bektaş ‘Sağlıkçılar bize yük oldu’ dedi ve gitti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Alınan bilgiye göre 33 ilin valisi değişti. 17 ilin valisinin Mülkiye Başmüfettişi olduğu, 16 ilin valisinin de yeni illere atandığı öğrenildi.

Sağlık çalışanlarının tepkisi çeken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş merkeze çekilerek yeni görevi Mülkiye Başmüfettişi tanımlaması yapıldı.

Zonguldak Vali Erdoğan Bektaş, 17 Nisan 2020 tarihinde düzenlediği basın toplantısında Zonguldak’ta toplam 567 vaka sayısının içinde 137 sağlık çalışanının bulunmasının işleri zorlaştırdığını söylemişti. 

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın basın toplantısında konuya ilişkin açıklaması şöyle olmuştu:

TIKLAYIN

“Bizim bütün rakamımız 567 iken bu 567 içersisinde maalesef 137 tane sağlıkçımız var. Sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Baştan bu yana bütün tedbirler Sağlık Bakanlığı tarafından alınmışken sağlıkçılar hastalarla diyologlarında kendilerini korudular. Biribirleriyle olan diyologlarında kendilerini koruyamadılar. Bu konuda en yüksek perdeden bütün yetkili arkadaşlarımızı uyardık bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize getirdiği bu yük olmasaydı belkide biz bugün geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Buda gerçekten zor oldu. Sağlıkçılarımızı biz misafirhane de misafir ettik, heyetimiz oturdu düşündü, onlardan ücret almadı. Yemeklerinden de ücret almadı. Servislerini sağlamaya çalıştık. Ama orada kendi aralarında ki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya soktular, hem bizi sıkıntıya soktular. Bundan sonra bununda durulacağını, azalacağını, artık herkesin bu işi öğrenmiş olmasını varsayıyoruz. Sağlıkçılarımız burada bizim kahramanlarımız, ön cephede savaşanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar. Ama işte yeteri kadar dikkat olmayınca sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu son dönemde bizi yoran konulardan birisi bu oldu. Bir marketler iki bankalar üç sağlıkçılarımızın kendi aralarında ki bu sıkıntı. Onları da inşallah gidereceğiz. İnşallah bütün bunlar yoluna girecek. Ben umutluyum biraz daha insanımızı yoracağız biraz daha sabır diyoruz. Ramazan ayına girdikten sonra biraz daha sakinleşiriz. Biz bu inşallah yoluna sokarız. Herkesin de umutlu olmasını istiyorum. Kimse boşvermişlik duygusuna kapılmasını istemiyorum.”

Zonguldak Valisi Koronavirüse Yakalanan 137 Sağlık Çalışanını Suçladı! haberi için tıklayınız

Valinin ‘Bize yük oldular’ Dediği Sağlık Çalışanları Polisevi’nden Ayrıldı! haberi için tıklayınız

Zonguldak Sağlık Müdürüne: Koltuğu Kaybetmek Korkusundan mı Neden Tepki Vermiyorsunuz? haberi için tıklayınız

Fatih Altaylı'dan Zonguldak Valisine Tepki: Tırnak İçinde "sayın" Valimizin.. haberi için tıklayınız

Vali'nin Skandal Sözleriyle Gündem Olan Zonguldak'ta 2 Doktor Görevi Bıraktı! haberi için tıklayınız

Prof. Dr. Vedat Köseoğlu’dan Zonguldak Valisine Bir Mektup! haberi için tıklayınız

Vali Bey, İki Sağlıkçının Yanında Sesiniz Bile Titremeden Nasıl Konuştunuz? haberi için tıklayınız

Deniz Zeyrek: Korona İle Mücadelede En Büyük Övünç Kaynağı Elbette ki Sağlık Çalışanları! haberi için tıklayınız

Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?