Zeynep Kamil'de Sağlık Çalışanları Fazla Çalışmaya mı Zorlanıyor?

İstanbul Zeynep Kamil EAH yoğun bakımda sağlık emekçileri istemedikleri halde fazla mesai yapmaya zorlandıkları öne sürüldü.

Gündem 10.07.2021, 19:41 11.07.2021, 03:49 Güler Sağlam
Zeynep Kamil'de Sağlık Çalışanları Fazla Çalışmaya mı Zorlanıyor?

SAĞLIKÇI HAKLARI PLATFORMU tarafından yapılan açıklamada, 

Fazla mesai bir kazanç degildir çocuklarımızdan ,ailemizden ,sosyal yaşantımızdan alınan paha biçilemez zamana ödenen bir kaç kuruştur. Sağlık emekçileri döner sermaye verilmediğinden kredilerini ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamadıklari için ek mesai isteyebilmektedir. Ama ek mesai istemeyen meslektaşlarımıza zorla nöbet yazmak nöbet köleliğidir.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ben yazdım listeyi sende tutacaksın demek insan hakları ihlalidir. En kazançlı zaman bile çocuklarımızla geçirdiğimiz zaman kadar faydalı değildir.

Hastane yetkililerine soruyoruz hastanenizde nobet tutmayan kaç tane masa başı hemşiresi vardır? Nicin masanın prensesleri masalarından kaldırılmayıp zaten tüm ay nöbet tutan hemşireler fazla çalışmaya zorlanmaktadır?

Mazlum sağlık emekçilerine yapılan bu haksızlığı kabul etmiyoruz. Nöbet listelerinin daha adil daha eşitlikçi yapılması sadece servis sorumlu hemşirelerinin degil tüm idarecilerin sorumluluğudur. Bir masabaşı hemşiresi sadece konforlu bir mesai yaparken diğer hemşiremizin ise fazla nöbet tutup uykusuz bırakılmasını kabul etmiyoruz.

Konuyla ilgili yayınlarımız devam edecektir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Değersiz 5 ay önce
Bizdede aynı çarlinin melekleri masa başı klima altında ayaklarından topuklu çıkmadı saçları bozulmadı benim pandemi başladığından bu yana ne bayramım ne resmi tatilim var fazla mesai ücreti yok idari izin yok artık benim hiç bir şeye inancım kalmadı gözümüz ün içine baka baka onlar nöbete yazılmayacak deniyor niye deyince müdür öyle istiyor deniyor
Çalıştır sadece çalıştır çalıştır 5 ay önce
Sağlıkçı yemesin içmesin uyumasın ailesi ile vakit geçirmesin bol bol çalışsın işte dertleri bu yaptıkları işte bunun üstüne maaşlara niye zam yapmıyor
HNH li 5 ay önce
Nöbetli birimde ben nöbet tutmuyorum ,tutmak istemiyorum yok.mazeretin varsa nöbetsiz bölümlere geçersin.biz nöbet tutarken çocukları nedense hiç büyümek bilmeyen insanlar bayramlarda hafta sonlarında benle aynı birimde çalışarak keyif çatıp fotograflar paylaşıyordu.gerekirse eşit olmak koşulu ile fazla bile yazılabilir .tabi ki yasal sınırlar içerisinde karşılığı ödenemek suretiyle .Zeynep Kamil yönetimini tebrik ederim.
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?