PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Yükseköğretim Kurumu, Yatay Geçiş Koşullarında Düzenleme Yaptı

YÖK, üniversite öğrencilerinin diploma programları arasında yatay geçiş başvurularında genel Not ortalamaları ve kayıt oldukları yıldaki YKS puanlarının en az % 40’ının hesaplamaya dahil edilerek, senatonun belirlediği kriterlere göre değerlendirme yapılmasına karar verdi.

Gündem 11.01.2023, 12:53 11.01.2023, 12:58 Cansu Polat
Yükseköğretim Kurumu, Yatay Geçiş Koşullarında Düzenleme Yaptı

Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.


Sağlıkta Lisans Tamamlamada Seçilmeyecek Bölümler


Buna göre, yatay geçiş başvuruları, adayların genel not ortalaması ile programın puan türünde yükseköğretime kayıt olduğu yıldaki ÖSYS/YKS puanının en az yüzde 40'ı hesaplamaya dahil edilerek, senato tarafından belirlenmiş olan kriterlere göre değerlendirilecek ve ayrılan kontenjana göre geçiş sağlanacak. Bu hüküm, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde yürürlüğe girecek.


Sağlıkta Lisans Tamamlama Süreci Hakkında Tüm Detaylar! Başvurular Nasıl Yapılır?


Bunun yanında başarı şartını taşıyan diğer adaylar, başarı sırasına göre yedek aday olarak ilan edilecek. Bu hüküm, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Yorumlar (2)
Ahmet 4 hafta önce
MESLEK LİSESİ MEZUNLARINADA 2 YILLIK AÇIK ÖĞRETİME SINAVSIZ GEÇİŞ YAPILSIN BİZ BOŞ BELEŞ OKUL BİTİRMEDİĞİMİZDEN 3600 EK GÖSTERGE VERİLMİYOR.İLGİLİLERİN DİKKATİNE.
hemşire 4 hafta önce
saçmalık
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.