Yöneticilere Lüks Araç Sağlıkçılara Hurda Araç!

Aylardır canla başla mücadele eden ve her defasında teşekkürlerle bahsedilen sağlık çalışanlarının gerçek durumu Ordu Fatsa’da yeniden gözler önüne serildi.

Gündem 07.01.2021, 11:04 07.01.2021, 11:12 Güler Sağlam
Yöneticilere Lüks Araç Sağlıkçılara Hurda Araç!

Pandemi sürecinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ve sürecin ağır yükünü çeken sağlık çalışanları çoğu yerde el üstünde tutulurken,� Fatsa’da ise hoş olmayan görüntülerle karşılaşılıyor.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının yapmış olduğu filyasyon ekibi çalışmaları için sağlık kurumlarına ait araçların yetersiz olması ile diğer kurumlardan araç takviyesi yapılmıştı. Fatsa ilçe merkezi ve köylerine hizmet veren sağlık çalışanları için layık görülen araçlar ise adeta içler acısı.

MAKAMA LÜKS ARAÇ ,PERSONELE HURDA

Devletin “hurda” kapsamında gördüğü eski model araçların filyasyon ekibine tahsis edilmesi, şehirde sağlık çalışanlarına verilen değeri de gözler önüne seriyor.

TIKLAYIN

Fatsa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait eski model bir Renault Toros marka araçla hizmet verme mücadelesi veren sağlık çalışanları, pandemi ve virüsten değil, kurumun kendilerine layık gördükleri araçtan korkar durumda.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SUS PUS

Yasanan bu nahoş olay ile ilgili Ordu il sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu’ndan bilgi almak isteyen haber servisimizin yapmış olduğu tüm aramalar sonuçsuz kaldı.

Gerek Müdür Kasapoğlu gerekse kurumdan haber merkezimize bu güne kadar geri dönüş yapılmamasından dolayı “hurda” kapsamında görülen araçlarla pandemi sürecinde filyasyon hizmeti verilmesi de sağlık çalışanlarına reva görülmüş gibi duruyor.

Kaynak: unyenethaber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Göktürk 2 hafta önce
Ordu da Erkek personel karantina yurtlarına nöbete gönderiliyor torpilli ve idareci eşleri (diğer bayan personel de bu sayede gitmiyor)nöbetten muaf, kime anlatmalı kimden Adalet beklenmeli...
gerçeği söyleyen adam 2 hafta önce
8 dakika önce
Noldu sözleşme imzalamaya çalışırken pek bir hevesliydiniz de yurt veya hastanede vazife yapmaya gelince mi üzülüyorsunuz :)) Kadın olsun erkek olsun yönetici eşi olsun herkese bir iş verilmiş onu yapıyor. Kimse sizin gibi perşembede devletin lojmanına çökmüş yazlık gibi kullanmıyor ya da müdürlüğe karı koca yerleşmiş AİLE Şirketi gibi çalışmıyor biraz mesafe iyi oldu bence sizin için de :)))
Doktorlar Hemşirelerin Komutanı Değildir.Böyle Biline 2 hafta önce
Lüksü sever bu arkadaş.Halk sağlığı müdürü olduğunda ilk işi makam odasını sıfırlatmak olmuştu.Büyük ihtimal Ordu'ya gidincede aynı şeyi yapmıştır.Yanındaki 1-2 kişi haricindekileri görmez, tanımaz. O yüzden personelin traktörle bile filyasyona gitmesi çok da önemli değil
GERÇEKTEN DOĞRUDUR 2 hafta önce
SAĞLIK MÜDÜRÜ HİÇBİR MAKAMINDA MOBİLYALARINI DEĞİŞTİRMEMİŞTİR. YALAN DOLAN YAZAN DİNGİLDİR
gerçeği söyleyen adam 2 hafta önce
Yok öyle bir şey! müdür bey son derece mütevazi yaşayan bir insan. ayrıca o araç makam aracı değil hizmet aracı herkes kullanıyor Üstelik araç lüks de değil! odasının iç dizaynını da önceki halk sağlığı müdürü yaptırmış sen tanıyondur muhtemelen :)))
ÖLÜM HAK TORPİL HELAL 2 hafta önce
Millieğitimde olduğu gibi Sağlıkbakanlığında YÖNETİCİ SEÇME SINAVI OLMASI GEREK hakkıyla gelen hakkıyla davranır sözleşmeli olusun ama sınavla olsun
Gerçeği söyleyen adam 2 hafta önce
Şu an burada yorum yapan bazı kişiler sınavsız falan yıllarca idarecilik yapmıştır kesin şimdiki gelenler bunların bıraktıklarını düzeltmeye çalışıyor bence ondan sonra ben yurda nöbete gitmem yok ya! sen oturduğun yerden milleti her yere gönderiyordun şimdi banane banane yurda gitmem ben gidersin abicim paşa paşa gidersin gönderirler :)))
Geç gelen adalet adalet değildir 2 hafta önce
Gerçekçi dingil birazcık vicdan varsa boşver yalakalığı gerçekçi ol durum o ki kurtla ortaklık yapmış çobanın koyunu yemesi için tilkilik yapıyorsun. Ağanın mobilyasını mutfağı, servisi, yemek ekibi içecekleri bile ayrı sende biliyorsun. Bu kadar heyecanlandığına göre sende ordan besleniyorsun güçlünün yanında ilken saklanmayı bıraksan . Çok daha ciddi konular var
MÜDÜR 2 hafta önce
ordu il müdürü hangi araca biniyor gerçekten lüksmü haberde belli değil. Ayrıca diğer il müdürlüklerinden ihtiyaca binaen araç istenmiş adam elinde olanı vermiş il müdürlüğü ne yapsın bunun haber değeri nerede
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?