YÖK’ten Lisans Tamamlama Mazeret Açıklaması!

YÖK tarafından 2019 yılı Sağlık Lisans Tamamalama kayıtları konusunda duyuru yayımlandı. Kayıt yaptırmayan adaylarla ilgili mazeret değerlendirmesi duyurusu detayları haberimizde.

YÖK’ten Lisans Tamamlama Mazeret Açıklaması!

SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA MAZERET BİTİM TARİHİ:20 EYLÜL

YÖK Başkanlığı tarafından 2019 Sağlık Lisans Tamamlama ve 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama kayıtlarını mazeretleri dahilinde yaptırmayan adaylarla ilgili olarak, mazeretlerinin değerlendirilmesi işlemi ile 20.09.2019 tarihine kadar 2019 Sağlık Lisans Tamamlama kayıtlarının yapılmasını istedi. Mazeretli kayıt tarihinin adaylar tarafından 20 Eylül 2019 Cuma mesai bitimine kadar mutlaka yapılması gerekmektedir.

DUYURU YAYIMLANDI

TIKLAYIN

2019 Sağlık Lisans Tamamlama ile 7141 sayılı Kanun'un 5 inci maddesi ile 2547 sayılı YÖK kanununa ilave edilen Geçici ibareli 77 nci maddesi gereğince yapılan 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama kapsamında YÖK tarafından bağlı üniversitelere yerleştirme işlemi yapılan ancak adaylar tarafından belli mazeretleri nedeniyle kayıt tarihleri içerisinde kayıt yaptıramayan adayların dikkatine sunulan açıklamada;

20 EYLÜL’E KADAR KAYITLAR YAPTIRILMALI

Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun 11.09.2019 tarihli toplantısında 2019 Sağlık Lisans Tamamlama ve 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama kayıtlarını mazeretleri dahilinde yaptırmayan adayların durumu değerlendirilmiş, anılan mazeretli adayların mazeretlerinin bağlı oldukları üniversite yönetimince değerlendirilmesi kararı verilmiştir. Bunun yanında değerlendirme sonucunda mazereti kabul edilen adayların 20 Eylül 2019 tarihine kadar kayıtlarını ilgili yükseköğretim kurumuna yaptırmaları istendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 02:12

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER