Yoğun Bakımdaki Hastanın Üzerine ATT Yazıldı Haberine Hastaneden Açıklama!

Yoğun bakımda yatan hastanın üzerine ATT yazıldığı iddia edilmişti konunun geçtiği özel sağlık kurumu haberin gerçeği yansıtmadığını belirti.

Yoğun Bakımdaki Hastanın Üzerine ATT Yazıldı Haberine Hastaneden Açıklama!

TIKLAYIN

Erpa Özel Denizli Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin yaptığı açıklama şu şekilde,

"27.01.2020 tarihi itibariyle basında, kurumumuzun adı geçirilerek "ALS hastası yaşlı kadının karnına yoğun bakımda kesici cisimle ATT yazıldı" şeklinde çıkarılan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Kurumumuz Denizli'de 28 yıldır hastalarına özenle hizmet veren, profesyonel bir kuruluştur. Habere konu hasta kurumumuzda 04.01.2020 - 13.01.2020 tarihleri arasında yatış gerçekleştirmiştir. Yatış sürecinde hasta belirlenen periyodik aralıklarla (tamamen eldivenle) düzenli olarak dikkatle pozisyon aldırılmış (sağ-sol-düz) ve tedavi süreci özenle yürütülmüştür. Hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra, taburculuk sürecinde gerekli kontrolleri yapılmış, hasta yakınlarına hasta ile ilgili gerekli bilgiler verilmiş ve hasta nakila aracına teslimi yapılmıştır. Daha önce de hastanemizde tedavisini gerçekleştirdiğimiz hastamızın, böyle bir duruma konu olmasını üzüntüyle karşılıyoruz. İlgili hastamızın transferi hastanemize ait olmayan (başkaca) hasta nakil araçları ile gerçekleştirilmiş ve ilgili çiziklerin kemer bağlantısı noktalarına yakın olması sebebi ile olabileceği gibi sonradan tarafımızca hiç ilgisi olmayan başka bir sebeple oluşabileceği bir ihtimal olarak görülmektedir. Hastanın kurumumuzda yatış gerçekleştirdiği tarihlere ait kamera görüntüleri, savcılık ve sağlık müdürlüğüne teslim edilmiş, tarafımızca konuyla ilgili soruşturma talep edilmiştir. Biz bu tarz yapılan haberlerin kurumumuz imajını zedelemeye yönelik çalışmalara ortak olan tüm kurum ve kişiler hakkında gerekli hukuki süreçler başlatılarak, takipçisi olacağız." denildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER