PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yoğun Bakıma Girmek İsteyen Sahte Doktor Yakalandı

Hastane görevlilerine kendisini Anestezi Uzmanı olarak tanıtan, doktor önlüğü temin etmek için de Çocuk Yoğun Bakım Ünitesine girmek isteyen şahıs görevliler tarafından yakalandı.

Gündem 13.12.2022, 11:04 13.12.2022, 11:57 Cansu Polat
Yoğun Bakıma Girmek İsteyen Sahte Doktor Yakalandı

İddialara göre Mersin’de M.K.U. isimli şahıs hastane görevlilerine kendisi anestezi uzmanı olarak tanıttı. Şahsın hareketlerinden şüphelenen hastane güvenliği, şüphelinin doktor olmadığını anlayarak etkisiz hale getirip polise teslim etti.

Doktorluk mesleğini oldukça merak ettiği için bu şekilde bir işe kalkıştığını söylediği edinilen M.K.U., KBB polikliniğinde muayene olabilmek için boş olan diğer bir odadan hekim önlüğü aldığını ve bu önlükle kendisini KBB hekimine hekim olarak tanıttığını itiraf etti.

Eve gittiğinde ise hekimliğin nasıl olduğunu merak ettiği için gece 24.00 sıralarında yeniden sağlık kuruluşuna döndüğünü izah eden şüpheli, sağlık kuruluşuna kadın doğum servisinden giriş yapmaya çalıştığı esnada hekim önlüğünün içindeki takip cihazı alarmı çalınca hastane emniyet görevlilerine sağlıkçı olduğunu, bugün gündüz muayene olurken önlüklerin karıştığını ve önlüğü bırakmak için yaklaştığını söylediğini ve oradan ayrıldığını söylediği öğrenildi.

Daha sonra çocuk yoğun bakım ünitesi bina girişinde tespit edilen görevlilerine anestezi uzmanı olduğunu söyleyerek önlük temin etmeye çalıştığını ifade eden şüpheli, o esnada hastane emniyet görevlileri tarafınca fark edilip yakalandığını aktardığı belirtildi.

Yorumlar (2)
asabi 2 ay önce
doktorluk AYAK ALTINA DÜŞMÜS g... tü yiyorsa hemsire olsunda görelim
Cerrah olmayan havada bulut 2 ay önce
Sahte Dr larda mantar gibi her yerden turemeye basladi
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.