Yoğun Bakım Hemşiresine Silahlı Saldırı: Zanlı Adliye'de (Güncelleme)

Doğumundan itibaren yaklaşık 5 aydır yoğun bakımda tedavi gören bir bebeğin babası tarafından yoğun bakım servisinde görevli erkek hemşireye silahlı saldırı düzenlediği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Gündem 01.10.2021, 07:28 01.10.2021, 07:28 Zeynep Elmalı
Yoğun Bakım Hemşiresine Silahlı Saldırı: Zanlı Adliye'de (Güncelleme)

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Bayrampaşa'daki özel bir hastanede bir hemşirenin silahla yaralanmasına ilişkin çalışma başlattı.

Olayı gerçekleştiren kişinin, down sendromlu çocuğunu tedavi ettirmek için hastaneye getiren E.A. olduğunu belirleyen polis, şüpheliyi aynı gün gözaltına aldı.

Yapılan araştırmada, şüpheli E.A'nın, çocuğunun kalp hastalığı nedeniyle Bağcılar'daki bir hastaneye başvurduğu, daha sonra tedavisinin devamı için Bayrampaşa'daki olayın meydana geldiği hastaneyi telefonla arayarak, çocuğunu getireceğini söylediği görevlilerle tartıştığı belirlendi.

Daha sonra hastaneye gelen E.A'nın, görevlilerle yeniden tartıştığı, yaşanan kavga sırasında yanındaki silahla hemşire İ.Y'yi yaraladığı tespit edildi.

Aynı hastanede tedavi altına alınan hemşirenin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Gözaltına alınan E.A. "kasten yaralama" suçundan adli makamlara sevk edildi

HABERİN GEÇMİŞİ

Olay, dün akşam 20.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, doğumundan itibaren yaklaşık 5 aydır Bayrampaşa'daki özel bir hastanede, tedavi altında bulunan down sendromlu 5 aylık Kaan adlı bebek, hafta başında kalp ameliyatı yapılmak üzere Küçükçekmece'de bulunan Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Hastanede yapılan ameliyat sonrası Kaan bebek tekrar tedavi gördüğü Bayrampaşa'da bulunan özel hastaneye getirilerek yoğun bakım servisine alındı. Akşam saatlerinde hastaneye gelen bebeğin babası olduğu öğrenilen İ.Y., yoğun bakım servisi önünde henüz belirlenemeyen bir nedenle bağırıp çağırmaya başladı. 

ÖNCE YUMRUK ATTI SONRA ATEŞ ETTİ 

Bu sırada, yoğun bakım servisinde görevli erkek hemşire E. A., neler olduğunu anlamak için dışarı çıktığı sırada baba İ. Y.'nin yumruklu saldırısına uğradı. E. A., aldığı yumruk darbesiyle yere düştü. Bu esnada, İ. Y. yanında getirdiği tabancayla erkek hemşireye 2 el ateş etti. E.A., kurşunlardan ikisinin göğüs ve omzuna isabet etmesi sonucu ağır şekilde yaralandı. Erkek hemşire E. A., aynı hastanede tedavi altına alınarak yoğun bakım servisine kaldırıldı. 

SALDIRI SONRASI ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Saldırı sonrası hastanenin güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirilen İ. Y., haber verilmesinin ardından olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri olayın meydana geldiği hastanede önlem alırken, detaylı olay yeri çalışması da yaptı. Gözaltına alınan İ.Y. ise sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. 

Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. 

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Özel hastaneden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "29.09.2021 tarihinde uzun zamandır takip ve tedavisini gerçekleştirdiğimiz Kağan Bebeğin, yakınları tarafından Yoğun Bakım Hemşiremize yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda meslektaşımız ağır yaralanmış olup, hayati tehlikesi sürmektedir. Yoğun Bakımda tedavi altındadır. 

Kağan Bebek 37 haftalık başka bir özel hastanede 2300 gr olarak doğmuş ve doğar doğmaz solunum sıkıntısı gerçekleşmiş ve bu nedenle entübe edilerek 112 tarafından 28.04.2021 tarihinde Bayrampaşa'daki hastanemize sevki yapılmıştır.

Kağan bebek down sendromu ve eşlik eden özefagus atrezisi, ventriküler septal defekt ve atrial septal defekt tanılarıyla yaşam mücadelesini sürdürürken hastanemiz doğduğu günden bugüne yakın ilgi ile takip ve tedavisini sürdürmüş ve tedavisi sürecinde hastanemiz tarafından özefagus atrezisi  operasyou yapılmıştır. Tedavi süreci içerisinde Çocuk Kardiyovasküler Cerrahi ihtiyacı nedeniyle, kalp ameliyatı için Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ileri tetkik ve tedavi amacıyla sevki gerçekleşmiştir. Ameliyat sonrası bakım ve tedavisi için tekrar hastanemize 112 tarafından transfer edilmiştir.

29.09.2021 saat 20.00 sularında ise bebeğin ailesi hastanemize gelerek uygunsuz zaman ve şartlarda yoğun bakıma girmek istemesi nedeniyle sağlık çalışanlarımıza ve doktorlarımıza agresif ve saldırgan tavırlar sergileyerek darp etmeye kalkışmıştır. 

Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi önünde hastamızın babası tarafından sağlık çalışanımız E.A. 2 el ateş ederek silahlı saldırıya uğramıştır.  Silahlı saldırı sonucu meslektaşımız, kurşunlardan ikisinin göğüs ve omzuna isabet etmesi sonucu ağır şekilde yaralanmıştır. Hemşiremiz E.A. yoğun bakım servisine kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Meslektaşımızın sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır. Saldırgan İ.Y. polis tarafından yakalanarak göz altına alınmıştır"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Esra 3 hafta önce
Meslektaşım geçmiş olsun . Acil şifalar diliyorum.
Tunkay 3 hafta önce
Acısı vardır ondan yapmıştır sayın bakan lütfen açıklama yaparak kendinizi yormayın biz alıştık bu son olsun fedakarlık ok by
Sağlık 3 hafta önce
Allah şifa versin, yazık yani diyecek bir şey yok artık.
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?