Yılmaz Özdil'den Sağlık Bakanına Sert Sözler: Fahrettin'den Masallar!

Sözcü Gazetesinde yazan Yılmaz Özdil, "Fahrettin’den masallar" başlıklı köşe yazısıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı sert sözlerle eleştirdi.

Gündem 27.12.2020, 12:56 27.12.2020, 12:58 Güler Sağlam
Yılmaz Özdil'den Sağlık Bakanına Sert Sözler: Fahrettin'den Masallar!

Avrupa'da aşılamanın bugün başladığını belirten Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, "On aydır kendimizi yırtıyoruz. Bu iş çok ciddi hazırlık istiyor. Vizyon istiyor" diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı sert ifadelerle eleştirdi.

"Bizi kıskanan Almanya'nın hükümeti mesela… Sırf aşılama organizasyonu için 2 milyar 700 milyon euro ayırdı. 442 aşılama merkezi hazırlandı" diyen Yılmaz Özdil;

"Berlin'de Tegel havalimanı, Düsseldorf'ta 55 bin kişilik Merkur Spiel Arena stadyumu, Franfurt'ta 13 bin kişilik konser salonu Festhalle, basketbol salonları, veledromlar, buz pateni pistleri, aşılama merkezine dönüştürülen yerlerden bazıları. (...) Aşının parti parti üretimi/şişelenmesi bir hafta, kalite kontrolü bir hafta, aşı merkezlerine ulaşması bir hafta, toplam üç hafta sürüyor, bu zincirin hiç aksamadan milyarlarca doz tekrar tekrar tekrarlanması için son derece hassas planlama gerekiyor. Aşılar, gizli depolarda tutuluyor. Ordu koruyor" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'in Sözcü'de yer alan yazısının ilgili bölümü şöyle:

 (On aydır ekranlarda laga luga yapanlar iyi okusun.)

En önce, birinci grupta, 80 yaş üstündeki vatandaşları, bakımevlerinde kalanları, organ nakli yaptırmış olanları, organ nakli için sıra bekleyenleri ve sağlık çalışanlarını aşılayacaklar, Nisan ayına kadar sürecek, toplam 5 milyon 400 bin kişi aşılanacak.

■ Nisan'la Temmuz arasındaki ikinci grupta, 75-80 yaş arasındaki vatandaşları, demans hastalarını, zihinsel engellileri, zihinsel engellilerin bakıcılarını ve bağışıklık sistemiyle alakalı hastalığı olanları aşılayacaklar, bu grup 6 milyon 700 bin kişiyi kapsayacak.

■ Temmuz'la Ağustos arasındaki üçüncü grupta, 70-75 yaş arasındaki vatandaşları, hamileleri, kronik hastalığı olanları, evsizleri, evsizlerden sorumlu olan kamu personelini ve sığınmacıları aşılayacaklar, bu grupta toplam 5.5 milyon kişi aşılanacak.

■ Ağustos'la Eylül arasındaki dördüncü grupta, 65-70 yaş arasındaki vatandaşları, öğretmenleri, gıda fabrikalarında çalışanları aşılayacaklar.

Ekim ayındaki beşinci grupta, 60-65 yaş arasındaki vatandaşları aşılayacaklar.

TIKLAYIN

■ Kasım ve Aralık aylarındaki son grupta ise, geriye kalan, yukardaki gruplara göre kendilerini korumaları ve aşılama merkezlerine getirilmeleri nispeten kolay olan 40 milyon civarındaki vatandaşlar aşılanacak.

■ Nüfusun tamamının aşılanması toplam bir yıl sürmüş olacak.

E hal böyleyken…

Bizim Fahrettin'den masallar dün çıkıp ne dedi?

Günde 2 milyon kişiyi aşılayacağız!

Almanya anca bir yılda bitirecek.

Bizde henüz aşı maşı yok ama, bizimki bir ayda komple tamam.

Akp'nin binlerce fabrikalık toplu açılış törenlerini biliyorduk.

Bu defa “toplu aşılış töreni” yapacaklar herhalde!

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Doktor 1 ay önce
Sayın Yilmaz,birinci basamakta görev yapan onbinlerce ebe ,hemsire,sağlik memuru ve doktor sayesinde ,gerekirse ev eve dolasarak,kısa sürede biter bu iş,siz kafanızi takmayın..yeter ki siz evinizden çıkmayın,klavyeden yazmaya devam edin..
Yazik 1 ay önce
OZDIL. YALAN YAZMIŞ SA...SAYIN BAKAN CEVAP VERIR... AMA OZDILIN YAZDIGI GIBI SANKI ...
saha doktoru 1 ay önce
sahayı bilmeyen bir kişi daha ...aynı bilim kurulu gibi....nerde biter salgının 3 . dalgası başlar planlama olmassa .birinci basamakmış her personeli 2. basamaga çektiler boş birinci basamak ...........................
Doktor
Sayın Yilmaz,birinci basamakta görev yapan onbinlerce ebe ,hemsire,sağlik memuru ve doktor sayesinde ,gerekirse ev eve dolasarak,kısa sürede biter bu iş,siz kafanızi takmayın..yeter ki siz evinizden çıkmayın,klavyeden yazmaya devam edin..
Doktor 1 ay önce
Saha doktoru,12 senedir eksik gördüğün 1.basamakta çalışırım,ETF zamanlarından basladim,aile hekimliği yaptım,sağlık grup başkanlığı ,tsm,ism kademem kademe yasadık,ilk bu aşilamanın yapilacağina sahada çalışiyorsan senin inanman ve bilmen lazım.
..... 4 hafta önce
ALLAH bin kere razı olsun,Yılmaz Özdil'den,ülkemizin en sağlam kalemi.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?