Yeter Artık! Çekin Ellerinizi Hemşirelerin Üstünden!

Dün Denizli Valiliğinin yaptığı açıklama ile ulusal basına yansıyan Denizli Devlet Hastanesinde Çamaşırhanesine güvenlik kamerası konulmasına itiraz etti diye işten atılan hastane çalışanı haberleri birçok sitede olduğu gibi sitemiz saglikpersoneliHABER.NET’de de yer aldı. Buraya kadar her şey normalken, adına sağlık sitesi diyen mecra; dün girilen bu haberi bugün yeni bir haber gibi girerek, üstelik ne iddia eden tarafında nede Valilik açıklamasında “HEMŞİRE” lerle ilgili en küçük bir ibare olmamasına rağmen “Hemşire Soyunma Odasında Kamera..” şeklinde haberi alakasız şekilde gündeme getirme gayretine getirerek “tık” haberciliği yapması whatsapp haber hattımıza yoğun şikayetlerin gelmesine neden oldu.

Gündem 19.04.2021, 11:24 19.04.2021, 12:16 Güler Sağlam
Yeter Artık! Çekin Ellerinizi Hemşirelerin Üstünden!

Haberimizn giriş kısmında da açıkladığımız üzere adına sağlık sitesi diyen bir site, haber konusu içerisinde tek bir yerde bile ‘hemşire’ kelimesi geçmemesine rağmen sırf tıklanma gayretiyle ‘hemşire soyunma odasında kamera..’ gibi hemşireleri rencide edici bir başlık atarak yoğun tepkilerin gelmesine neden olmuştur. 

Yukarıda yayınladığımız ekran göörüntülerinden de göreceğiniz üzere, işten çıkarıldığını iddia eden kişinin açıklamasında da, Valilik açıklamasında da “HEMŞİRE” lerle ilgili en küçük bir ibare olmamasına rağmen, adına sağlık sitesi diyen mecra; “Hemşire Soyunma Odasında Kamera..” şeklinde haberi gündeme getirme gayretine getirerek “tık” haberciliği yapması saglikpersoneliHABER.NET sitemize yoğun şikayetlerin gelmesine neden olmuştur. İşin trajı komik tarafı ise, “Hemşire Soyunma Odasında Kamera..” başlıklı haberlerinin içeriğinde de tek biryerde dahi "hemşire" kelimesinin geçmemesidir. 

TIKLANMA HEVESİNİZİ BAŞKA YERLERDE GİDERİN!

Bilindiği gibi film senaryoları başta olmak üzere, şarkı klipleri gibi yayınlarda hemşireler üzerinden reyting devşirme, gündem olma, izlenme sayısını arttırma gayreti birçok defa gündeme geliyor maalesef. Bu gibi yapımlarla hemşirelik mesleği küçük düşürülmekte, halkın gözünde de imajını zedelemektedir.  Hemşireliğin saygınlığını düşüren bu gibi durumlara karşı başta sendikalar olmak üzere tüm sağlık camiasının ortak sesle tepki vermesini bekliyoruz. 

HEMŞİRE ANNEDİR, KARDEŞTİR, EŞTİR: BEYAZ MELEKTİR!

Canını dişine takarak, bu hizmeti sunan hemşire ve sağlık çalışanlarının rencide edildiğini savunan birçok sağlıkçı, "Hemşireleri bu şekilde tık haberciliği için obje olarak göstermek küstahlıktır, ahlak dışıdır. Hemşireler halkın sağlığı için kutsal bir görev üstlenmiştir. Hemşire 7 gün 24 saat bayram-seyran demeden alın teri ile insanlığa hizmet edendir. Hemşire annedir, kardeştir, eştir. Hemşire beyaz bir melektir, sizin haber tıklanma gayretinizde olacak son meslek dalıdır. Bir meslek grubunu rencide edici, incitici, cinsel anlamda ön plana çıkaran metinlere yer verilmesi art niyet değilse bile büyük bir aymazlık, hadsizliktir şeklinde mesajlarla tepkilerini dile getirdiler.

ADINA SAĞLIK SİTESİ DİYENLERİN BUNU YAPMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR!

TIKLAYIN

Hemşirelik mesleğini rencide edici ve gerçekle ilgisi olmayan haberlerin bir şekilde sağlık camiasının içerisine sızmış kişilerin eliyle yapılmış olması oldukça düşündürücüdür. saglikpersoneliHABER.NET olarak konunun ve bu gibi haberlerin takipçisi olacağımızı tüm sağlık kamuoyuna duyuruyoruz.

HATIRLATMA: HEMŞİRELERİ RENCİDE EDİCİ İLK VUKUATLARI BU HABER DEĞİL!

Daha önce de yine sitemiz saglikpersoneliHABER.NET tarafından açıklığa kavuşturulan başka bir haberde de malum yayın organı, refakatçi olan hasta yakınını hemşire olarak lanse ederek, mesleğin yüzkaraları haberi yaparak tepkilerin odağına oturmuştu. O haberi okumak için tıklayınız.

MESLEĞİN YÜZKARALARI HABERLERİ YAPILDI

YILLARIN DUAYEN PERSONEL SAĞLIK HABER SİTELERİ'de konuyu araştırmadan, anlamadan haber yaparak hasta yakını üzerinden sağlık çalışanlarını hedef alan haberler yaptılar.


* Ekran Görüntüsünün büyük halini görmek için tıklayınız.

HABERİMİZİN ARDINDAN HABERİ KALDIRMAK ZORUNDA KALDILAR!

Sektörün en çok takip edilen sitesi saglikpersonelihaber.net 'in konuyu haberleştirmesinin ardından sağlık çalışanı hemşilerin haksız yere linç edilmesine vesile olan ilgili site bir özür bile yayınlamadan haberi sessiz sedasız kaldırdı.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Yorumlar (14)
Ayşegül 1 yıl önce
Yazıklar olsun bu zihniyete
Ragıp 3 hafta önce
sağlık personelinin yanındaymış gibi gözüküp, sendikadan beslenen, Bakanlığa yandaşlık yapan bunların kirli çamaşırlarını ortaya döktüğünüz için teşekkürler saglikpersonelihaber
Dündar 1 yıl önce
Bile isteye bunu yapanların vicdanından şüphe ederim. Mesleğimizi böyle asalakların oyuncağı olmaktan kurtarmamız lazım
Hülya 1 yıl önce
bu site Personel Sağlık diye ün yapmış, ne hikmetse 3-4 ay önce adını değiştirip saglikpersoneli.com.tr olmuş, hemşire forması satarak medikal sektöründe yer alan medikalcilerin vede şube müdürü destekli olan site değil mi yaaaa
Emekçi 1 yıl önce
sayın editör asıl o siteye finansör olan saglik-sen'e bişey deseydiniz ya. anasayfalarında kabak gibi sağlık-sen'in reklamını yayınlıyorlar yıllardır. Kimlerin hizmetinde olduğu çok belli personel sağlığın
yşar 1 yıl önce
la çokm komiksiniz harbi komiksiniz bğütün siteleri ordan aşırdıgınızı görüyoruz
Esma 11 ay önce
Tarafsız bakmak gerekirse personel sağlık günlük 3-5 haber giriyorken, onlarda memurlarnetin haberleriydi birebir. bu site yayına girdiğinden beridir haldır haldır haber arıyor :) ama iş işten geçti gibi. Çünkü heryerde artık saglikpersonelihaber sitesinin görselleri ve adını duyuyoruz.
Komiksini 1 yıl önce
Bütün haberleri personelsaglik dan aşırıyorsunuz adamlar haber giriyor sagdan soldan kırparak haber kopyalıyorsunuz sence biz geri zekalı okuyucu muyuz. bırakınbu sevdayı siz anca kolpacı kopyacı olursunuz. ne kadar kavga ederseniz edin siz gale alacak bir zihniyet yok karşınızda sizi muhatap bile almazlar çünkü dertleri para kazanmak deil dertleri ün yapmak degil adamlar 15 yıldır bu işi en iyi şekilde yapıyor yakında size tariha gömülürüsnüz ALLAH RAHMET EYLESİN Size
Yorumcu 11 ay önce
Alexa'da bu site personel sağlığa fena çakmış, adamlar 1,5 yılda sizi bitirdi ya la :)))
Koşun 1 yıl önce
Koşun kavga var :) personel sağlıkçılar burayı basmış, bakalım admin ne diyecek :D
SUÇ DUYURUSU 1 yıl önce
Ya bu personelsağlık.ent i sikayet edecek yer yok mu yaa özellikle haberin editörü sercan yılmaz ın hakkında suç duyurunsunda bulunmak istiyorum
Adamm 3 hafta önce
Uyuşturucu satan veya kötü iş yapan doktor gordumu hemen bakanlığa işte bunlar böyle insan diyen hemşire rumuzlu kişi şimdi nerdesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?