Yerel Gazete: Ölümü Bekleyen Hastaların Önünde Dans Ettiler! Siz Ne Düşünüyorsunuz?

5 gün önce bir çok haber sitesinde yer alan Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde şarkı söyleyerek oynayan hemşire grubuyla ilgili stres attılar başlığı atılmıştı. Samsun'da yerel bir gazete ise bu görüntüleri Ölümü Bekleyen Hastaların önünde dans ettiler başlığıyla duyurdu. Peki sizce bu stres atma yöntemi mi yoksa farklı bir durum mu?

Gündem 20.10.2020, 11:20 21.10.2020, 20:03 Güler Sağlam
Yerel Gazete: Ölümü Bekleyen Hastaların Önünde Dans Ettiler! Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Samsun'da, Gazi Devlet Hastanesi çalışanları ölmek üzere olan hastaların gözleri önünde müzik eşliğinde dans edip oynadılar.

Yerel Gazete, "Yoğun bakım ünitesinde ölümü bekleyen hastaların gözleri önünde Samsun Gazi Devlet Hastanesi çalışanlarının dans edip göbek atmalarına ise moral bulmak yapıldığını iddia etmeleri ise ayrı bir garabet oldu. Samsun Gazi Devlet Hastanesi 2. Yoğun Bakım Ünitesi’nde ölümü bekleyen ve makinaya bağlı olmayan hastaların gözlerinin önünde yapılan müzik ve tahta kaşık eşliğindeki oyun ve dansı görebiliyorlardı." diyerek görüntüleri sert bir dille eleştirdi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Daha önce basına yansıyan haberlerde ise; Samsun'da korona virüs tehlikesi halen devam ederken, sağlık çalışanları mücadelede ön saflarda yer alıyor. 40 bin sağlık çalışanının enfekte olduğu ve 107'sinin hayatını kaybettiği Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanırken, sağlık çalışanları bulaş riski nedeniyle aylardır ailelerini göremiyor. Samsun'da bir hastanede çekildiği belirtilen cep telefonu görüntüleri oldukça ilgi çekti. Sağlık çalışanları mini bir konser vererek dans ederek stres attı. şeklinde haber okuyucuyla buluşturulmuştu.

Bu iki görüş karşısında yorumu ziyaretçilerimize bırakıyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
GEL VATANDAŞA ANLAT 1 yıl önce
BU GÖRÜNTÜLERİ İZLEYEN VATANDAŞ,HEM ÇOK PARA KAZANIYORSUNUZ HEM DE HASTANELERDE GÖBEK ATIYORSUNUZ DER TABİİ Kİ.SAĞLIK PERSONELİNE SALDIRI OLUNCA DA VATANDAŞ SEVİNİYOR.GİT EĞLENCENİ EĞLENCE MEKANINDA YAP ARKADAŞIM,ORASI ADI ÜSTÜNDE HASTANE
B 1 yıl önce
Rezalet.eğlenmek isteyen gitsin eğlence mekanına bi de çok yoğun çalışırız derler
Nnn 1 yıl önce
Belkide ölümün kıyısından döndürdükleri bir hasta için sevinirken olmuştur Kötü niyetliler iş başında
Sağlıkçılar. 1 yıl önce
Eee olacağı buydu bu kadar yoğun çalışmanın sonucunda ve emeklerinin karşılığını alamadiktan sonra sağlık çalışanları ne yapsa yeridir kafayı yedik artık .niye çok büyütüyorsunuz ki öğretmenler ders başında sigara içiyor ,atlet ile ders anlatıyor hemde bu kadar rahatlık içinde bunları yapıyorlarsa sağlık çalışanlarının bu kadar stres içinde tükenmiş içinde olacağı budur
Hemsireler sağlık memurları 1 yıl önce
Oynatmaya az kaldı bizlerde arkadaşlarımızin yolundan gidecek gibiyiz artık biz sağlık çalışanlarında akıl fikir kalmadı
Psikolojisi bozulan psikolog 1 yıl önce
Çalışana değil de sadece kendine faydası olan yetkili diye geçinen ama maaşta etkisiz sendika başarılı başhekimi yerinden etmek için ne yapsa bilemiyor.
Haberde öyle lanse edilmiş ki sanırsın hemşire hanımlar hastaların önünde eğleniyor.Burasi tamamen hastalardan ayrı, hemşirelerin ilaç hazırladığı ,kayıt tuttuğu alan.Corona mücadelesinde fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarını böyle haberler "yaptırıp" halkın nezdinde "çalışmıyorlar " imajı vermek onlara haksızlık oluyor.
Karaincir 1 yıl önce
Hekim olarak hastanede oyun işlerini sakıncalı bulutorum. Stres atmak ne demek kardeşim. Dikkat etmek lazım. Daha sonra böyle basına düşüyoruz. İş bilmez bikaç hemşirenin yaptığı iş.
sema 1 yıl önce
SADECE BUNU YAPANLARIN HEMŞİRE Mİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUN SAYIN HEKİM EFENDİ İÇLERİNDE DOKTOR DA VAR.AYRICA BU YURT DIŞINDA OLSA HERKES HAKLI BULURDU.BU NE İKİ YÜZLÜLÜK.
bir sağlıkçı 1 yıl önce
Görüntülerle haber arasında hiç bir bağlantı yok. Çalışanlar dinlenme alanlarında eğlenmişler. Hani hastalar ben göremiyorum. Çalışanlar ailesinden uzak gecesini gündüzüne katıp çalışıyorlar. Koltuk sevdası uğruna çalışanları yıpratmayın.
sağlıkçı 1 yıl önce
insanımız ne kadar meraklı eleştiriye, hemen linç edelim mantığını anlamıyorum neden bukdar insafsız davranıyoruz şartları bilmeden. Yoğunbakımın çalışma şartlarını bilmeyen vuruyor kırbacı. YBÜ de cam yoktur açıp hava alayım diyemezsin ybüye normal bakkala girer gibi girip çıkamazsın sterildir ybü personeli tüm mesaisini o dört duvar arasında geçirir vs vs her nekadar sosyal medyada böyle şeylerin paylaşılmasına sıcak bakmasamda insanlarıda bukadar linç etmenin manası yok be arkadaşlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?