Yeni Sincan Devlet Hastanesi Ne Zaman Açılıyor? Nereye Yapıldı!

2021 yılının sonuna doğru açılması planlanan yeni Sincan Devlet Hastanesi'nin 480 yataklı ve 90 diş ünitesinden oluştuğu biliniyor. Yandaşlar arasında Fatih Devlet Hastanesi olarak da adlandırılan yeni sağlık kompleksi, özellikle Ankara Sincan'da yaşayan hasta ve yakınları tarafından açılış günü merakla bekleniyor. Mamak Devlet Hastanesi'nin Eylül ayı itibarıyla açılmasının ardından yeni Sincan Devlet Hastanesi'nin açılış tarihini merak eden vatandaşlar, Sincan Devlet Hastanesi ne zaman açılacak? ve Ankara Sincan Devlet Hastanesi'nin yeri nerede? gibi soruları internette sıklıkla aratıyorlar.

Gündem 18.10.2021, 22:39 21.10.2021, 00:02 Zeynep Elmalı
Yeni Sincan Devlet Hastanesi Ne Zaman Açılıyor? Nereye Yapıldı!

Sağlık camiasının da  açılışını beklediği Devlet Hastanesi'nin inşaatında son düzenlemelerin yapıldığı biliniyor. Başta Sincan olmak üzere, Nallıhan ve Ayaş bölgesi ile Beypazarı halkına da hitap edecek olan Sincan Devlet Hastanesi vatandaşlara kaliteli ve daha iyi bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlayarak yapıldı. Sincan Devlet Hastanesi toplamda 480 yataktan oluşacak. Bunun yanında 90 diş ünitesi ile de vatandaşlara hizmet vermesi planlanıyor. 

8 AĞUSTOS 2021 HASTANE TESLİM TARİHİ

Sağlık Bakanlığı tarafından 2018'in Ocak ayında ihalesi yapılan Ankara Sincan Devlet Hastanesi'nin sözleşmesinin imzalanmasının hemen ardından 3 yıl gibi kısa sürede tamamlanarak Sincan halkına hizmet vermesi planlandı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından hastanenin yapılacağı yer tesliminin de kısa süre içerisinde tamamlanarak hastanenin inşaat çalışmaları kısa sürede tamamlandı.

SİNCAN DEVLET HASTANESİ YERİ NEREDE?

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ankara-Ayaş yolu üzerinde bulunan Sincan Devlet Hastanesi yeri 87.694 metrekare arza üzerine inşa edildi. Dev bir sağlık kompleksi olarak hazırlanan hastanenin tamamlanmasıyla beraber Beypazarı, Ayaş, Sincan ve Nallıhan ilçelerinde sağlık hizmeti ihtiyacı yaşayan vatandaşlara sorunsuz hizmet verecek şekilde organizasyonu yapıldı. Hastane toplamda 110.000 metrekare kapalı alana yapılırken, 5 kattan oluşan ana binası ise 82.375 metrekareye sahip. 90 Diş ünitesinin hizmet vereceği ağız diş sağlığı merkezi ise 4 kattan oluşuyor ve 911 aracın aynı anda park edebileceği 15.986 metrekareye sahip otoparkı bulunuyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?