PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni Sağlık Müdürünün Ak Parti İl Başkanına Teşekkür Etmesi Tepki Çekti

Yeni atanan sağlık müdürünün şahsına göreve layık görmeleri nedeniyle Sağlık Bakanı başta olmak üzere Ak Parti İl Başkanı ve Milletvekillerine teşekkür ettiği paylaşım tepki çekti.

Gündem 30.06.2022, 15:21 Cansu Polat
Yeni Sağlık Müdürünün Ak Parti İl Başkanına Teşekkür Etmesi Tepki Çekti

Malatya yeni atanan İl Sağlık Müdürü Erhan Berkin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile Ak Parti İl Başkanı ve Milletvekillerine teşekkür mesajı yayınlamasına CHP’den tepki geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Malatya İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Erhan Berk “şahsımı bu göreve layık görerek tevdi eden Ak Parti Milletvekillerimize ve Ak Parti İl Başkanımıza şeklinde yazdığı teşekkür mesajına tepki gösterdi.

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Erhan Berk, sosyal medyada şu mesajı yayınladı:

"Bugün itibariyle Malatya İl Sağlık Müdürü olarak görevimize başladık. Şahsımı bu göreve layık görerek görevi tevdi eden başta Sayın Bakanımız olmak üzere, Bakan yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimize; Ak Parti Milletvekillerimize, Sayın Valimize ve Ak Parti İl Başkanımıza teşekkürlerimi arz ederim. Sahadan gelen birisi olarak ilimizin ihtiyaçlarını, personelimizin ve toplumun beklentilerini biliyorum. Sahip olduğumuz imkanlar, sağlık tesislerimiz, güçlü personel kadromuz ile halkımızın kolaylıkla erişebildiği ve nitelikli bir sağlık hizmetini aldığı bir sistem için yorulmadan çalışacağız. Görevi devraldığım Dr. Recep Bentli hocamıza bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, meslek hayatında başarılar dilerim."

"Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu kadar kayırma kollama görülmemiştir"

Malatya İl Sağlık İl Müdürlüğü görev değişiminde görevden ayrılan Prof. Dr. Recep Bentli ile göreve getirilen Dr. Erhan Berk'in AKP’lilere teşekkür etmelerine tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şöyle konuştu:

"Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi Malatya çiftlik gibi yönetiliyor. Vekillerden biri kardeşini rektör yapar, diğeri şeker dağıtım işini kapar. Adalet ve Kalkınma Partisi vekillerinden habersiz kamu kurumlarına temizlikçi bile alınmaz. Üniversiteler kişiye özel ilana çıkıyor, AKP'nin yönetim kademelerinden, yandaş vakıflarından, STK'larından geçmeyenler hakim ve savcı olamıyor, KPSS derecesi yapanlar referansı yoksa mülakatta eleniyor.

Bürokratlar da biat edenlerden, gelen de giden de partiye bağlılığını belirtenlerden seçiliyor. Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu kadar kayırma, eş, dost, ahbap koruyup kollama görülmemiştir."

Yorumlar (14)
ephe 2 ay önce
ee onların izni olmadan o makama gelinebiliniyor mu? teşekkür edecek tabi. sen dünyanın en iyi vasıflı bilgili çalışanı ol herşey o iki dudak arasında olduktan sonra
Sağlıkçılar 2 ay önce
Niye şaşırdınız ki hepsi aynı durumda, vekil il başkanı , il yönetimi yakını, arkadaşı!! değilseniz ballı maaşlı yönetici olamazsınız, sürpriz değil yani
Sağlıkçılar 2 ay önce
Beğenmeyenler kesin sözleşmeli yöneticilerdir ha ha ha, siyasetçiler olacak hali yok ya çok komiksiniz yaa süper komik
SALİHA 2 ay önce
ALLAH kimseyi torpilsiz koymasın, yemişim liyakatini.
ahanda 2 ay önce
en alttan yalamaya başladıysa demek ki
Salim 2 ay önce
Neyin tepksini çekiyor kardeşim.Adam açıkça diyor ki yarışma sınavı kazandığımdan gelmedim,beni torpille getirdiler.Niye kızıyorsunuz ki?Doğruyu söyledi diye dokuz köyden mi kovacaksınız?Yazık size!!!!!1
Sağlık çalışanları 2 ay önce
ZATEN EN ALTTAN YALAMAYA SEVEN BİRİ KENDİSİ
Yazık 2 ay önce
Türkiyede hangi kadroda hangi siyasi akrabası görev yapıyor araştırılıp ifşa edilsin.Rezaletin boyutunu anlarsınız.
Lemoni 2 ay önce
Şu muayene sırasını aylar sonra verilen randevuları yemek problemini hastanelerdeki temizlik problemini tek kuruş alınamayan döner sermayeyi çözmesini bekleriz ivedi...olarak..birde makamı oturmak için seçen adamlara yol vermesini bekleriz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?