Yeni Müdür Başhekimleri Topladı!

İl Sağlık Müdürü olarak geçtiğimiz hafta ataması yapılan Doç. Dr. Zülfikar Akelma ve yönetim ekibi Ankara'daki hastane başhekimleri ile bir araya geldi.

Gündem 24.06.2021, 19:06 25.06.2021, 01:00 Güler Sağlam
Yeni Müdür Başhekimleri Topladı!

Açılış konuşmasında, pandeminin ağır yükünü taşıyan hastane çalışmalarımızın gayretinin takdire şayan olduğunu dile getiren Sağlık Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma, pandemi ile mücadelede bireysel önemlerin ve aşılamanın çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca toplantıda, başhekimler ile rutin olarak yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde düzenlenecek toplantıların planlaması yapıldığı öğrenildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplantı sonunda, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma tarafından pandemi sürecindeki çalışmalarından dolayı başhekimlere teşekkür belgesi verildi.

Öte yandan Sağlık Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma öğleden öncede İlçe Sağlık Müdürleri ile bir araya gelerek tanışma toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Zülfikar Akelma, pandemi sürecindeki başarıyı mücadeleyi heyecanla yürüten sağlık kahramanlarımızın oluşturduğunu ifade etti.

Vakaların azalması ile beraber filyasyon uygulamasının daha sıkı takip edilmesi gerektiğini ve Ankara olarak uygulamanın başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Zülfikar Akelma, ilçelerdeki çağrı merkezlerinin sistematik bir şekilde kontrolünün yapılması gerektiğini dile getirdi.

KETEM’ler, Sağlıklı Yaşam Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri gibi ilçeye hizmet sunan sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarının yerinde tespit edilerek çözülmesinin önemli olduğunu vurgulayan Müdürümüz Doç. Dr. Zülfikar Akelma, kanser tarama çalışmalarının yoğun bir şekilde yapılması gerektiğine değindi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
musa 6 ay önce
gelir gelmez belge dağıtmaya başlamış.
Kariyer 6 ay önce
Liyakatsiz atamalara dikkat çeker umarım. Karı koca sözleşmeli atananlar da.
kemal 6 ay önce
Muhtemelen milletvekilliğine oynayacaktır, diye düşünüyorum.
İt ürür 6 ay önce
Ne alaka
Destek 6 ay önce
Ankara da Destek Covidde çok zayıf kaldı, başarısızdı .Destek de işler iyi gitmedi ve o sertifikayı haketmiyor destek
Destek başarılı 6 ay önce
Devletin bir kuruşunu kimseye peşkeş çekmedi kimseye tant sağlamadı kamu imkanlarını faydalı kullandı. Kuruğuna basmış senin heralde
kemal 6 ay önce
Muhtemelen milletvekilliğine oynayacaktır, diye düşünüyorum.
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?