PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni Çağ Yazdı: Ak Partili Belediye Başkanının İstifa Nedeni Bambaşka!

Sağlık sorunlarını öne sürerek istifasını açıklayan AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın iddialara göre istifa nedeninin bambaşka olduğu ileri sürüldü.

Gündem 13.04.2022, 16:34 Cansu Polat
Yeni Çağ Yazdı: Ak Partili Belediye Başkanının İstifa Nedeni Bambaşka!

Yeni Çağ gazetesinde yer alan habere göre, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’nın, bir kadınla cinsel birliktelik yaşadığı görüntülerın kayda alındığı ve bu kayıtların otelcilik yapan Ahmet M.’nin eline geçtiği belirtildi.

GÖRÜNTÜYE KARŞILIK PARA TALEBİ

KRT'nin Polemikhaber'den aktardığına göre, elindeki görüntüleri kullanarak Çağırıcı’dan para talebinde bulundu. Yüklü miktarda olduğu belirtilen para talebi sonrası Çağırıcı, savcılığa şikâyet etme kararı aldı. Çağırıcı, Zeynep K. isimli kadın ve Ahmet M. hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık ivedi bir biçimde soruşturma başlattı. Gasp Büro Amirliği ekipleri söz konusu kişileri, sulh ceza hakimliği kararı ile göz altına alındı.

İKİSİ DE TUTUKLANDI

Günler süren sorgu ve soruşturma süreci sonrası iki kişi de geçen pazar günü tutuklandı. Ahmet M., Metris Cezaevi’ne konulurken Zeynep K., Bakırköy Kadın Tutukevi’ne konuldu. İddiaya göre, olayın savcılığa intikali sonrası, AKP Genel Merkezi durumdan haberdar oldu. Genel Merkez yöneticileri, Çağırıcı ile yürüttükleri istişare sonrası ‘istifa’ kararı aldı.

DÜN GECE AÇIKLADI

15 yıl boyunca Bağcılar’da Belediye Başkanı olarak görev yapan Çağırıcı, yaşadığı kalp rahatsızlığını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurdu. Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi Başkanlığı görevi öncesi uzun yıllar İBB’de görev almıştı.

MEMURA YAPTIĞI HAKARETLER KRT'DE YER ALMIŞTI

Görevinden istifa ettiğini açıklayan AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyen devlet memuru M.K.'ya hakaretleri, tehditleri ocak ayında KRT ortaya çıkarmıştı.

Lokman Çağırıcı, 28 Ocak 2021'de İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne yaptığı ziyaret sonrasında çalışanlarla fotoğraf çektirmek istemesi sonrası devlet memuru M.K., duruma karşı çıkmış ve M.K. hakkında önce inceleme başlatılmış ve daha sonra açığa alınmıştı. 

Kaynak: Yeni Çağ

Yorumlar (7)
Sağlık çalışanları 1 ay önce
AHLAKSIZ ADAM. O GENCE YAPTIĞIN YANINA KALMADI. ALLAH A COK ŞÜKÜR.
Seis 1 ay önce
Bir birrrrrrrrrrrrr hicbirsey gizli kalmayacak kasete gerek yok Yukarda Allah var.
Viagrr 1 ay önce
Viagr.. nın yan etkisi kalbe vurmuş.....
YAZIK 1 ay önce
EĞER İTHAMLAR DOĞRU İSE ÇOK VAHİM EN EMİN KİŞİ SAĞA SOLA SARKMIŞ OLUR VE KİMSEYE GÜVEN KALMAZ REİSİ ZOR DURUMDA BIRAKIR ÇÜNKÜ GÜVENDİĞİ ADAMLAR HEP ÇÜRÜK ÇIKAYOR
utanmazlar 1 ay önce
Bu akp giderse apış arasına düşkünlüğünden gidecek.
44 1 ay önce
ŞİMDİ NE OLACAK
com yolmoz 1 ay önce
kalp diyolar...
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?