PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni Akit Doktorları Hedef Aldı: Beyaz Önlüklü Zorbalar!

Yeni Akit gazetesi, Kadıköy’de bir araya gelerek 14 Mart Pazartesi ve 15 Mart Salı günleri hakları için greve çıkacaklarını duyuran sağlık emekçilerini hedef göstererek, doktorlar için ‘beyaz önlüklü zorbalar’ ifadelerini kullandı.

Gündem 14.03.2022, 13:11 Zeynep Elmalı
Yeni Akit Doktorları Hedef Aldı: Beyaz Önlüklü Zorbalar!

İstanbul Kadıköy’de bir araya gelen binlerce sağlık emekçisi Türk Tabipler Birliği ve sendikaların öncülüğünde, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla acil hastalar dışında greve çıkacaklarını duyurmuştu.

Önceki gün gerçekleşen eylemde iktidara seslenen sağlık emekçileri “Vazgeçmiyoruz, hakkımız olanı alacağız ve sağlıkta şiddeti durduracağız” dedi ve “Hiçbir yere gitmiyoruz” mesajı verdi.

SKANDAL İFADELER

Yandaş Yeni Akit‘in grevi bahane ederek sağlık emekçilerini hedef gösterdiği yazıda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Vatandaşların sağlık hakkını gasbeden doktorlar, yapacakları zorbalığı, 'Büyük Beyaz Yürüyüş' ve 'Beyaz G(ö)rev' adları ile yumuşattı.

Bugün saat 13.00’de Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen TTB’li hekimler, Kadıköy İskele Meydanı’na yürüdü. 14 Mart Pazartesi günü sabah erken saatlerde hastanelerde de eylem yapacaklarını duyuran hekimler, vatandaşları hastanelerde terk ederek, 14 Mart Pazartesi günü saat 12.30’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Havuzlu Bahçe’de, 15 Mart Salı günü de Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi önünde buluşacak.“ 

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar (8)
Hesaplaşacağız 2 ay önce
Devam etsinler böyle. Gün gelir devran döner, o zaman hesabı sorulur tün bunların. Tabii o zaman bir yanar dönerlik yapıp biz hep bu tür hak arayışlarını destekledik, biz hiç kimsenin satılık kalemi olmadık, yanlışı her zaman eleştirdik diye kıvırmazlarsa…
Ali 2 ay önce
Hesaplaşalım.Biz her zaman varız.Memleketin kaymağını yiyip, mağdur edebiyatı yapmayın.
Hadı git işine 2 ay önce
Kendi yayınladıkları yazılara baksınlar yalan haberlerine
ömer 2 ay önce
yazık, lanet dili, ebu leheb miyiz lan biz
doğrusu 2 ay önce
sağlık vatandaşın hakkıdır doğru. grev de çalışan için haktır. mevzuatın verdiği hak. gazetecilik yaptığını sananların bunu sorgulaması ne haddine?
Hesap günü gelecek 2 ay önce
Boş gazetenin boş çalışanları tedavi etsin hastaları
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?