Yemek Skandalının Ardından Sağlık Müdürü Soruşturma Açtı!

Hastalara verilen sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin içinden böcek çıktığı iddiaları üzerine Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, "Konu hakkında gerekli soruşturmalar başlatıldı" dedi.

Gündem 10.11.2021, 02:33 Zeynep Elmalı
Yemek Skandalının Ardından Sağlık Müdürü Soruşturma Açtı!

İddiaya göre, Nazilli Devlet Hastanesi'nde hastalara verilen sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin içerisinden böcek çıktı. Sosyal medyada bir hasta yakını tarafından paylaşılan fotoğraflarda, hastane yemeğinin içerisinden böcek çıktığı iddia edilerek hastanenin gerekli hijyenik önlemleri almadığı öne sürüldü. Kısa sürede binlerce kişiye ulaşan fotoğraflar Aydın halkını tepkisini çıktı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"GEREKLİ SORUŞTURMA BAŞLADI"

İddia sonrası Gazete Aydın'a açıklamada bulunan Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, yemek firması ve hastane hakkında gerekli soruşturmanın başlatıldığını belirtti. Açıkgöz, "Hastanelerde hijyen bizim en hassas olduğumuz, öncelik gösterdiğimiz konulardan bir tanesi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları görmemizin ardından hızla harekete geçerek hem yemek firması hem de hastane hakkında gerekli soruşturmayı başlattık. Süreç şimdilik devam ediyor" açıklamasında bulundu.

(Gazete Aydın-Metehan Kurşun)

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?