Yavru Kediyi Tedavi Eden Hastaneye Japonya'dan Bağış!

Japonya'da bir kadın, İstanbul'da bir hastanede yaralı yavru kediyi tedavi eden ve anne kediyi besleyen sağlık personeline teşekkür ederek, hastaneye 30 bin yen (yaklaşık 2 bin TL) bağışta bulundu.

Gündem 13.05.2020, 11:31 17.05.2020, 12:59
Yavru Kediyi Tedavi Eden Hastaneye Japonya'dan Bağış!

İstanbul'da 29 Nisan’da yavrusunu bir hastanenin aciline ağzında taşıyarak getiren anne kediye acil ekibinin yardımsever yaklaşımı sosyal medya üzerinden Türkiye’den Japonya’ya ulaştı.

Yavru kediyi tedavi eden ve anneyi de besleyen hastane yetkilileri Türkiye’de alkış alırken, olay sosyal medya kanalıyla Japonya’da ulusal haberlere konu oldu.

Haberi okuyunca gözyaşlarını tutamayan bir Japon kadın, hastane kadrosunun hayvanlara yönelik örnek davranışı nedeniyle kedilerin bakımı için maddi katkıda bulunmak istedi.

İsminin saklı kalmasını talep eden kadın, içine 30 bin yen (2 bin lira) para koyduğu mektubu Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliğine gönderdi.

Kadın, mektubunda, anne kedi ve yavrusuna hastanede gösterilen ilgiden çok etkilendiğini belirterek, hastane görevlilerine teşekkür etti.

Haberi görünce duygulandığını belirten kadın, "(Kediye) sahip çıkan hastane görevlilerine müteşekkirim. Cesur annesi ve minik yavrusunun sağlığına kavuşmasından çok mutlu oldum. Lütfen bu parayı kedilerin tedavisi, bakımı ve mamaları için kullanın." ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, merhamet ve şefkat olgularının sosyal medya kanalıyla dünyayı hızla dolaşıp yayılabileceğini vurguladı.

ANNE KEDİNİN HASTA YAVRUSUNU HASTANEYE GETİRMESİ

Olay, bir sosyal medya kullanıcısının İstanbul Küçükçekmece'de bir hastanede çektiği fotoğrafları 29 Nisan'da Twitter hesabından paylaşmasıyla gündeme geldi.

Fotoğraflara göre anne kedi, hasta yavrusunu ağzında taşıyarak hastaneye getirdi. Hastane personeli, hem yaralı kediyi tedavi etti hem de anne kediyi besledi.

Acil servis çalışanlarının yavru kediye müdahale etmesi ve anne kediyi beslemesine ilişkin fotoğraflar, ulusal basında geniş yer almıştı.

Yorumlar (13)
Büşra 6 ay önce
Dunyanin bir ucunda sende bu habere duyarsiz kalmadigin icin bende sana tesekkur ederim. Iyilik bulasicidir lafinin en guzel orneginisiniz. Bir gun Tüm dunya insanlarina bulasmasi dileklerimle
Cesur ve Akıllı Kedi- Merhametli Sağlık Personeli 6 ay önce
Okuduğum en güzel haberlerden biri. Anne kedi çok akıllı ve cesur. Sağlık personeli de merhametli ve her cana saygılı. iyilik bu şekilde büyütülsün. Teşekkürler beyaz melekler...
Adnan Kulu 6 ay önce
Sağlıkçılar iyiki varsınız sizler baş tacımızsınız
...... 6 ay önce
Kötü insanlardan daha fazla merhametli iyi yürekli müslümanlarımız var bizim çok şükür hayvanada insanada ayni degeri veren helal olsun
Parla Ay 6 ay önce
Bendende bir anne kedi yaralı yavrusu için yardım istemişti.O aklıma geldi. Hakikaten oluyor böyle şeyler.
Duru Beyaz 6 ay önce
Bence Can Dostlar da acile getirilsin.Anne Kedi bile sacma bulmus ki Yavrusunu getirmis.,sadece 2 ayaklilar bakilmamali Acilde,Tesekkurler kedicik.
Ümran Babacan 6 ay önce
Hastahanenin ismi nedir?
İnsan olabilmek,iyiliğiniz için SONSUZ TEŞEKKÜRLER
Mehmet 6 ay önce
Veteriner hekime ivedik bir şekilde ulaştırılmalı bu durumlarda yapılan hata büyük sonuçlar doğurabilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?