PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yatan Hastadan İstenen Tuvalet Kağıdı, Islak Mendil Tepki Çekti

Üniversite Hastanesinde uygulamaya konulan yatış sırasında hastadan istenen tuvalet kağıdı, sabun, peçete gibi malzemeler tepkiyle karşılandı.

Gündem 10.08.2022, 09:03 10.08.2022, 09:26 Cansu Polat
Yatan Hastadan İstenen Tuvalet Kağıdı, Islak Mendil Tepki Çekti

MHRS randevu sisteminden randevu alamadığı için randevusuz muayene olabilmek için saatlerce sıra bekleyen hastalar, bu seferde yatış sırasında tuvalet kağıdı gibi malzemelerin istenmesiyle karşılaştı.

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaşandığı iddia edilen olayda hastaneye yatışınız yapıldığında size gerekli olabilecek malzemeler başlığıyla hastalara verilen not kağıtlarıyla “tuvalet kağıdı, kağıt ve kumaş havlu, sabun ve islak mendil” talep edildiği ileri sürüldü.

Hastanenin uygulamasına sosyal medyadan tepki yağdı. 2018 yılında Sağlık Turizm Merkezi ruhsatı alan ve çeşitli ülkelerden hasta kabul ederek tedavisi yapılan hastanenin hastaların temizlik malzemelerini bile karşılayamayacak duruma gelmesine tepki gösteren bir sosyal medya kullanıcısı, “Hizmet kalitesi sıfır. Sağlam giren, hasta çıkar. 90'ların SSK Hastanesi'ne dönmüş” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bir başka kullanıcı ise sağlıkta gelinen noktayı, “Savaş durumundaki hastaneler gibi hastaneler. Bu mülteci politikası devam ettikçe bu malzemeleri sağlasak bile yatacak bir hastane bulamayacağız” şeklindeki tepkisiyle görüşlerini dile getirdi.

BAŞHEKİM İSTİFA ETTİ

3 yıl öncesine kadar Türkiye'nin borcu bulunmayan sayılı üniversite hastanelerinden birisi olan Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı çocuk hastanesinin çatısının, açılıştan kısa bir süre sonra çökmesiyle gündeme gelmişti.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Belgin Alaşehirli, önceki yönetimden hastaneyi devralırken kasada 96.5 milyon TL bulunup, borçsuz olarak devralındığı şeklindeki açıklamaları doğrulamasının ardından çıkan tartışmalar nedeniyle geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmişti.

Yorumlar (5)
Ali Utku 2 ay önce
Uygulama güzel.
Maalesef bazı hasta ve yakınları dikkat etmiyor
cameel 2 ay önce
Hastane için istendiğini sanmıyorum. hasta yatacağı için hastanın kişisel kullanımı için bir hatırlatma yapılmış sanırım.
Yilmaz 2 ay önce
Getirsin hasta
O kadarda olsun
Sağlık 2 ay önce
İnsanları bedavaciliga alıştırdılar. Alırlar mı almazlar nasılsa bu memleket oy kaygısı ile yönetilmekte. Neyin tepkisi vatandaşa devlet beleş ama başka çakallar vatandaşı sömürüyor. Bunun haber niteliği taşıyan bir yani yok o bahsettiğiniz tuvalet kağıdı ve kağıt havlu kaç para haberiniz var mı. Benim babam 1 ay once hastanede yattı saglik personeliyim ben gidip bu dediklerinizi aldım vatancilik milliyetçilik beleş geçinmekle olmaz devlet olmazsa millet olmaz suriyede devlet yok ne haldeler o yüzden devleti oluşturan millet devleti düşünmek kurallara uymak zorunda herşey bedava oldu şimdi bakın ekonomiye anlarsınız Bu bedavaciligin sonunda herkesin cebinden fazla para çıkar zamlar da arka arkaya gelir...
CEMAL 2 ay önce
TUVALET KAĞIDI YERİNE,ZIMPARA KAĞIDI KULLANSINLAR, ANCAK ÖYLE PAKLANIRLAR.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?