PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yasak Elma’nın Had Bilmez Senaristi Hemşireyi Getir Götürcü Yaptı

Fox Tv’de yayınlanan yasak elma dizisinde doktor karakterini canlandıran oyuncunun hastanedeki hemşireye getir götürcü muamelesi yapması tepki topladı.

Gündem 23.11.2022, 22:30 24.11.2022, 01:15 Cansu Polat
Yasak Elma’nın Had Bilmez Senaristi Hemşireyi Getir Götürcü Yaptı

“Kimin eli kimin cebinde” tabirinin vücut bulmuş halini senaryo adı altında türk halkına sunan Yasak Elma dizisi son bölümünde adeta bir skandala imza attı.

Bir grup zengin insanın entrikalarla dolu saçma sapan olaylarını kaleme alan senarist, dizide Doktor Selim Avcıoğlu karakterini canlandıran oyuncunun hemşire rolündeki oyuncuya getir götürücü muamelesi yapması tepki topladı.

ÇAPSIZ SENARİST!

Görüntülerin yayınlanmasının ardından sosyal medyadan tepkilerini dile getiren sağlık çalışanları hemşirelik mesleğinin dizi senaristin çapsızlığı, bilgisizliği ve had bilmezliğinin altından kalkamayacağı kadar büyük ve kutsal olduğu vurgulandı.

FOX ÖZÜR DİLESİN!

Mevcut sağlık sisteminde hemşirelerin ilmine, tahsiline ve emeğine muhtaç oldukları hatırlatılan tepkilerde, Hemşirelerin ne kimsenin getir götürüsü ne de çaycısı olmadığının altı çizilerek, basiretsiz, iş bilmez ve öngörü yoksunu senaristler ile birlikte fox kanalı özür dilemeye davet edildi.

Hemşireyiz biz sayfası tarafından #yasakelmaözürdile hashtagiyle sağlık personelleri Twitter üzerinden dizinin senaristi ve kanalın özür dilemesi çağrısında bulundu.

#yasakelmaözürdile hastagi kısa sürede Twitter Türkiye gündemine girdi.

Yorumlar (15)
A320 2 hafta önce
Nesi yanlış? Getir götürcü değiller mi?
aa 1 hafta önce
galiba seni çok getirdiler götürdüler yada hemşire olamadın pislik a320
22 2 hafta önce
A 320 seni fena götürmüşler
44 2 hafta önce
Evet seni de götüreyim mi iyi gotururum dört köşe olursun
Gereksizlere 2 hafta önce
Dallama
Senarist 2 hafta önce
Tek derdimiz bu zati
Hemsir bulut cerrah 1 hafta önce
Bir sağlık profosyoneli olarak yakistiramadim
alibey 1 hafta önce
asgari ücrete yakın maaş almak zoruna gitmemiş sendikaya üye olup rezil olmak zoruna gitmemiş hemşirelerin bu dizi mi hemşirelere hakaret etmiş
SEKTÖRÜN OMURGASI HEMŞİREDİR 1 hafta önce
A320 SENİ BİR GÖTÜRÜRÜM BUNDAN SONRA SÜREKLİ KENDİN GELİRSİN BİLDİNMİİİ
Mockingbirdie 1 hafta önce
Hemşire olmasam da bir sağlık çalışanı olarak iş ahlakına sığmayan bu durumun normalleştirilmesi kabul edilemez. Dizinin yapımcısı, yönetmeni veya kanalın genel yayın yönetmeni artık her kimse çıkıp hemşirelerden özür dilemelidir. Hele ki toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmadığı bir ortamda aynı duruma bir de kadın hemşirenin gözünden bakmak lazım. Hiç düşünebiliyor musunuz ki kadın bir hemşirenin erkek bir misafiri olduğunda doktora emrivaki bir tavırla doktor bey bize iki çay getirir misin dediğini? Düşüncesi bile aklınıza yatmıyorsa eğer 1 gram erdemli bir insansanız bu durumu siz de kabul etmemelisiniz. Sonuç itibarıyla hemşire de doktor da aynı hizmet sınıfında görev yapan birer sağlık memurudur.
Saglik50 1 hafta önce
Bakan bile bize sahip çıkmazken senarsit mi zorunuza gidiyor salla gitsin
aytenn 1 hafta önce
sizin atv nin ALDATMAK dizisindeki 3 kasımda 23.40 daki sahnesinde hemşireyi boşboğaz dedikoducu rolüne soktugundan haberiniz yok demekki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın