PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Yargıtay: Miras Kalan Mal veya Para Boşanmada Ortak Mal Sayılmaz!

Bursa’da bir çiftin boşanma davasını ele alan Yargıtay, emsal sayılacak karara imza attı. Yüksek Mahkeme, miras olarak eşe kalan mal veya paranın ortak hesaba yatırılsa dahi kişisel olduğuna ve boşanma sırasında paylaşıma dahil edilemeyeceğine hükmetti.

Gündem 19.12.2022, 13:36 Cansu Polat
Yargıtay: Miras Kalan Mal veya Para Boşanmada Ortak Mal Sayılmaz!

Bursa’da şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak için dava açan çiftin miras paylaşımıyla ilgili Yargıtay’dan emsal niteliğinde bir karar çıktı.

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak için dava açan çift Bursa 4. Aile Mahkemesi kararıyla boşandı. Kararın kesinleşmesinin ardından davacı kadın, kendi babasından miras kalan ancak ayrıldığı eşiyle açtığı ortak hesaba yatırılan paranın kendisine ödenmesini istedi. Eski eşinin, kendisine bilgi vermeden hesaptan yüklü miktarda para çektiğini anlatan kadın, bu paranın davalı tarafından sebebi bilinmeyecek şekilde harcandığını veya saklandığını savundu.

Kadın ortak hesaptan ve kredi kartlarından davalı tarafından yüklü miktarda para çekildiğinin sonradan tespit edildiğini, fazlaya ilişkin hakları saklı kalmak kaydıyla 138 bin TL'nin tahsilini talep etti. Eski koca ise iddiaları kabul etmeyerek davanın reddini istedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.