Yanlış Yere Park Eden Savcı Aracının Camına Not Bırakan Vatandaş 'sileceklere zarar verdiği' İçin Gözaltına Alınmış!

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı dün yaptığı açıklamada kişinin araca not bıraktığı için değil, “sileceklere zarar verdiği” iddiasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

Gündem 01.02.2021, 08:49 Güler Sağlam
Yanlış Yere Park Eden Savcı Aracının Camına Not Bırakan Vatandaş 'sileceklere zarar verdiği' İçin Gözaltına Alınmış!

Ordu Ünye’de yaşayan 46 yaşındaki Uysal, yanlış alana park edilen aracın camına “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize”  şeklinde not bıraktı. Notu bıraktıktan sonra Uysal, evinde gözaltına alınmış Emniyete götürülme sebebinin bıraktığı not olduğu ve Uysal’a buna ilişkin sorular sorulduğu iddia edilmişti.

Oda TV’de yer alan iddiaya göre; söz konusu aracın bir yargı mensubuna ait olduğu aracındaki notu gören yargı mensubunun, kamera kayıtlarını inceletip, Süleyman Uysal’a ulaştığı bildirilmişti.

TIKLAYIN

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bugün yapılan açıklamada kişinin araca not bıraktığı için değil, “sileceklere zarar verdiği” iddiasıyla gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı sosyal medya hesaplarında ve medya organlarında ‘arabaya uyarı notu yazan kişi şu an cezaevinde. Niye not yazılan araç yüksek mevki olunca’, şeklinde paylaşım ve haberlerin yapıldığı görülmekle olaya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bu basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

30/01/2021 günü Ünye Adliyesinde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.’nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Sağlıkçı 4 hafta önce
kesin öyledir.Olay kendilerine gelince aslan kesiliyorlar.
Vatandaş 4 hafta önce
Ego tatmini başka bisi değil...maalesef müslüman bir ülkeyiz ama şimdi benim aracıma yapılsa bi savcıya şikayete gitsem bana gülüp odasından kovar yazık ne günlere kaldık...kıyamet kopsa da adalet başlasa iyi olacak....
Adil 4 hafta önce
Sağlık çalışanları bıçaklandığında ise, “Tutuksuz yargılama” kararı çıksın. Sağlık Bakanı, Sağlık Bakanlığı, Sağlık-Sen yönetimini ve üyeleri eserleri ile gurur duyuyordur umarım. Hepinizin eline sağlık.
METE HAN 4 hafta önce
ADALET YOKSA DEVLET YOKTUR DEMEKTİR
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?