Whatsapp'dan Viski İsteyen Hastane Müdürü Görevden Alındı!

Hizmetli memur olarak görev yapan Halil Bozkır’dan Whatsapp'dan 10 bin TL rüşvet, viski ve vişne suyu istediği iddia edilen hastane müdürü Hasan Dedeler görevden alındı.

Gündem 08.02.2021, 12:50 08.02.2021, 19:55 Güler Sağlam
Whatsapp'dan Viski İsteyen Hastane Müdürü Görevden Alındı!

Edirne’nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesi rüşvet iddiasıyla çalkalandı. Hizmetli memur Halil Bozkır, mazeretsiz işe gelmediği iddiasıyla hakkında tutulan tutanakların iptali için kendisinden 10 bin TL istendiğini iddia etti.

GÖREVDEN ALINDI

Hürriyet’e konuşan Edirne İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, “Savcılığa intikal eden bir konunun detayları hakkında bilgi veremem ancak biz söz konusu personeli görevden aldık. İddiaların araştırılmasına yönelik süreç devam ediyor” dedi.

NE OLMUŞTU?

Halil Bozkır, hastane müdürü Hasan Dedeler’in WhatsApp mesajıyla kendisinden 10 bin TL rüşvet istediğini iddia ederek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Edirne Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Şikâyet dilekçesinde; rüşvet talebinin kent merkezine tayin edilmesi için yaptığı başvuru ile başladığını ileri süren Bozkır; Dedeler’den 5 günlük idari izin talep ettiğini, bu izinlerin onaylandığını fakat izinli olduğu günlerde hakkında tutanak tutulduğunu söyledi. Tutanakların iptal edilmesi karşılığında da kendisinden para istendiğini belirten Bozkır, şu iddiaları gündeme taşımıştı:

TIKLAYIN

SANA SORUŞTURMA AÇILACAK

“İdari izinli olduğum halde hakkımda tutanak tutuldu. Aynı gün hastane müdürü bana WhatsApp mesajında ‘Halil tutanak tutturmuş hakkında Armağan Hoca (Başhekim). Sana soruşturma açılacak. Mesajı gördüğün zaman bana hemen dönüş yap’ yazdı. Ben de kendisinden idari izin aldığımı hatırlattım. Bunun üzerine yine mesajla ‘İzin vermiştim ama Armağan Hoca tutturmuş. Benim de haberim yoktu” yazdı. Ben kendisine ‘Armağan Hoca’yı arasam mı’ diye yanıt verdim. O da bana ‘Aramana gerek yok. Hoca ile konuşuyorum şu an senin işini nasıl çözeriz diye’ cevabı verdi.”

10 BİN TL ATEŞLE

Rüşvet talebinin bu yazışmanın sonunda yapıldığını iddia eden Bozkır, müfettişlere Dedeler’in cep telefonundan atıldığı iddia edilen mesajların ekran görüntüsü ve arama kayıtlarını delil olarak sunarak şu bilgileri aktardı: “Konuyla ilgilendiği için kendisine teşekkür ettim. Bir süre sonra ‘Armağan Hoca ile konuştum. Halil, bu iş biraz maliyetli. Salı günü Meriç’e gel, bana 10 bin TL ateşle. Yarısını Armağan Hoca’ya vereyim. Bu iş büyümeden kapansın. Büyürse sıkıntıya girersin. Gelirken de bana vişne suyu ile JB viski al, küçük şişe” şeklindeki WhatsApp mesajı geldi. Mesaja yanıt vermedim. Bunun üzerine beni defalarca telefonla aradı. Sonra mesajları sildi. Ben de konuyu yetkili birimlere aktardım.”

Kaynak: Hürriyet

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Finike personel 2 ay önce
Finike Devlet Hastanesi idaresinin yemekhane şirketi üzerinden yolsuzluk yaptığı haberleri ayyuka çıktı. Dönemin Müdürü cezaevine girdi çıktı. Bu idareciler başhekim ve müdür hala görevlerine devam etmektedir. Yaptıkları iş sadece habere yayın yasağı getirtmek oldu. Her kim hırsızlık yapmışsa bir an önce adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Bu şahısların tek olayları bu değil. Mobbing yolsuzluk dükkan basma rezaleti insanları canından bezdirdi. Şeffaflık istiyoruz. Tüm yetkililer göreve. Özellikle haber siteleri olayı takip ederse çok güzel olur.
alim 2 ay önce
ne yapsın sayın müdürüm,düzene uymuş:)))))
viski de ne olir 2 ay önce
insafsız
Black Douglas Blended Scotch Whisky 2 ay önce
1000 ml. fiyatı 341.51 TL.
Mersin 2 ay önce
Mobing in başkentidir Mersin
ahmet tuna 2 ay önce
Tam kaşarlaştıktıktan sonra mı müdürlüğe alındı acaba :))
Etkisiz Eleman 2 ay önce
Bu müdürü ben atamıştım arkadaşlar.Hepinizden çok özür diliyorum.
Atayan:Vatandaş Rıza
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?