Vukuat ve Skandalların Hiç Bitmediği Hastanede Bu Yönetime Daha Ne Kadar Kayıtsız Kalınacaktır?

"Vukuat ve skandalların hiç bitmediği ADSM’de bu yönetime daha ne kadar kayıtsız kalınacaktır?" diye soran Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk, "“Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi” dedi

Gündem 18.06.2021, 02:18 18.06.2021, 03:38 Güler Sağlam
Vukuat ve Skandalların Hiç Bitmediği Hastanede Bu Yönetime Daha Ne Kadar Kayıtsız Kalınacaktır?

Bayburt'ta yaşananları Ankara'ya yetkili isimlere taşıyacaklarını söyleyen Türk, "Bayburt ADSM çalışanları kederlenmesin, biz buradayız ve her daim onların yanında olacağız.  Hukuki platform başta olmak üzere her türlü desteği kendilerine vereceğiz. Hiçbir çalışanın mağdur edilmesine, haksızlığa ve ayrımcılığa uğramasına tahammül etmedik, etmeyeceğiz" diye konuştu. 

Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kenan Karaçam, Türk Sağlık-Sen Erzincan Şube Başkanı Mücahit Gökhan Şahin'le birlikte geldiği Bayburt'ta Türkiye Kamu-Sen Bayburt İl Başkanı Ahmet Çalışkan, Türk Sağlık-Sen Bayburt İl Başkanı Dr. Eser Esen'in katılımıyla Bayburt Valisi Cüneyt Epcim'e, Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli'ye, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Yardımcı'ya, İl Sağlık Müdürü İlker Hancı'ya, Bayburt Devlet Hastanesi Başhekimi Turhan Şener'e ve Ağız ve Diş Sağlığı merkezine birer ziyaret gerçekleştirdi.  Ziyaretlerin ardından Türkiye Kamu-Sen Bayburt Şubesi'ne geçen İsmail Türk burada Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilgili açıklamada bulundu.

  İşte o açıklama:

"Bayburtluların meşhur bir sözü vardır. “Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi” diye.

Bu sözü bir kez daha hatırlatan bazı durumlar ne yazık ki sağlık camiasında yaşanmaktadır. 

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görevli personele karşı yöneticilerin tavırları, personelin sürekli mobbinge maruz bırakılması ve yaşanan her kötü olayın veya durumun üstünün örtülmek istenmesi gibi tuhaf akla ziyan durumlar yaşandığı çalışanlar tarafından ifade edilmektedir. 

Personel şiddete uğruyor beyaz kod çalışanın talebine rağmen verilmek istenmiyor.

Türlü bahaneler üretiliyor. İnsanlar arasında ayrımcılığı tahammül edilemez bir seviyeye ulaştırılarak alenen akla hayale gelmeyecek çirkin sözlerin sarf ediliyor. Bu zulüm tahammül sınırlarını aşmıştır. Buna mutlaka dur denilmelidir.

Bayburt ADSM yöneticileri sağlık hizmetlerinin daha iyi olması yerine, çalışanlara nasıl eziyet edilir onun derdine düşmüştür.

Bu yaşananlara tepki gösteren Türk Sağlık-Sen’lilere de aba altından sopa göstermek gibi hadsizce işlere kalkışılmıştır.

Buradan merak ediyor soruyoruz, vukuat ve skandalların hiç bitmediği ADSM’de bu yönetime daha ne kadar kayıtsız kalınacaktır?

Yöneticilik aman bir şey olmasın, sesinizi çıkarmayın yoksa sizin için kötü olur deyip olayların üstünü kapatıp, suçluyu haklı çıkarmak değildir.

Yöneticilik çalışanın sorunun çözmek, meseleleri ile ilgilenmek ve aynı kurumda görev yaptığınız meslektaşlarınızı korumaktır. 

Ama görüyoruz ki Bayburt ADSM’de sınır çoktan aşılmış, yapılanlar hata veya yanlıştan öte kasıtlı bir hal almıştır.

Bayburt’ta kamu idaresinin tepesinde olan yöneticiler buraya mutlaka müdahale etmeli gereğini yapmalıdır.

Bizlerin de Ankara’da bu konuda ilgili yerlere yaşananları ileteceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Ayrıca Bayburt ADSM çalışanları kederlenmesin, biz buradayız ve her daim onların yanında olacağız.

Hukuki platform başta olmak üzere her türlü desteği kendilerine vereceğiz. Hiçbir çalışanın mağdur edilmesine, haksızlığa ve ayrımcılığa uğramasına tahammül etmedik, etmeyeceğiz."

Bayburt Postası

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?