Veyis Ateş'in Ters Düştüğü Sağlık Bakanlığı Bürokratı Kim? Bakan Yardımcısı Telefonu Kapattı!

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme oturan Habertürk Ana Haber sunucusu Veyis Ateş'le ilgili bir yazı kaleme aldı. Pehlivan, kaynağım iki isme işaret ediyordu dedi. Acaba, Veyis Ateş’in bu para işini Kemal Memişoğlu ve Şuayip Birinci bilir miydi? Biri İstanbul İl Sağlık Müdürü, diğeri ise Sağlık Bakanı Yardımcısı’ydı. İkisi de Rizeli bir ailedendi. Veyis Ateş’le yakınlıkları kulaklara çalınıyordu" ifadeleriyle devam etti.

Gündem 16.06.2021, 02:05 16.06.2021, 12:35 Güler Sağlam
Veyis Ateş'in Ters Düştüğü Sağlık Bakanlığı Bürokratı Kim? Bakan Yardımcısı Telefonu Kapattı!

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme oturan Veyis Ateş'le ilgili bir yazı kaleme aldı. Veyis Ateş için, "Aradım, açmadı. Mesaj attım, dönmedi" ifadelerini kullanan Pehlivan, Ateş'le konuşabilseydi, "Sağlık Bakanlığı'na neyin karşılığında, ne sattınız?" diye soracağını açıkladı.

"Halimi gören bir kaynağım “Rizelileri ara bence” dedi. Şifreli konuşmayı seviyordu. Sedat Peker’in Veyis Ateş’e seslendiği şu sözlerini dinletti sonra" diyerek Peker'in Ateş'le ilgili sözlerini hatırlatan Pehlivan; yazısına, "Kaynağım iki isme işaret ediyordu. Acaba, Veyis Ateş’in bu para işini Kemal Memişoğlu ve Şuayip Birinci bilir miydi? Biri İstanbul İl Sağlık Müdürü, diğeri ise Sağlık Bakanı Yardımcısı’ydı. İkisi de Rizeli bir ailedendi. Veyis Ateş’le yakınlıkları kulaklara çalınıyordu" ifadeleriyle devam etti.

Önce İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu’nu aradım. Tanışıklığını sorduğumda, Veyis Ateş’in programına bir kez katıldığını, söyledi. İddiaları sıraladığımda ise “Bakanlığa sormanızda fayda var” yanıtını verdi.

Ben de öyle yaptım. Sağlık Bakanı Yardımcısı Şuayip Birinci’ye ulaştım. Kendisine Veyis Ateş’le ilgili aradığımı söylediğimde “Benim haberim yok” dedi. “Ateş’le tanışıyor musunuz” diye sorduğumda önce “Televizyondan tanıyorum” yanıtını verdi. “Başka şekilde hiç tanışıklığınız olmadı mı” diye ısrar edince, “Bir kez yan yana geldik” iddiasını paylaştı. O buluşmayı da “yılların bürokratı” olmasına bağladı. Sonraki sorum şuydu: Siz hiç Veyis Ateş ile bir para ilişkisi içinde oldunuz mu?

“Mümkün değil, komik geliyor bu sorular” cevabını aldım.

Bakan Yardımcısı Birinci panik halinde yüzüme telefonu kapamasaydı, daha çok sorum vardı. O da belli ki anlamıştı.

Kuşkusuz koca bakanlık bir bakan yardımcısı değildi. İşte bu yüzden, keşke Sağlık Bakanlığı sessizliğini bozup şu sorulara yanıt verse:

- Veyis Ateş hangi ürünü satmak için bakanlıkla iletişime geçti?

- Veyis Ateş’in kendisi ya da aracı olduğu firma bu süreçte bakanlıktan para aldı mı?

- Veyis Ateş ürün satışı için bakanlıktan hangi üst düzey bürokratlarla görüştü?

- Veyis Ateş o bürokratlarla neden ters düştü?

- Sedat Peker’in “ailesini seviyorum” diye ismini vermediği bakanlıktaki o bürokrat kim?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Yedi tepe 2 ay önce
İstanbul'u ve Ankara'yı dinliyorum gözlerim kapalı
Yedi tepe 2 ay önce
Eğer bu barış iftira atıyor ve değerli yöneticilerin isimlerini kirletiyor ise savcilarimizin gereğini yapması, eğer bu iddaalar doğru ise yine savcilarimizin gereğini yapması lazım. Veyis bey neden susuyor? Namus vatan millet diyen kişiler neden şimdi sus pus oldular. Memlekette adalet dağıtmak barış beye mi kaldı yada meydan boş istediğine sallayacak mi?
Yedi kule 2 ay önce
Yahu memlekette hiç savcı polis yok mu iftira ise bunu yazan baris pehlivan dan iftira değilse olayın muhattaplarindan sorulsun bu , bu nasıl bir iş nasıl bir hikaye
İsim vermece oyunu 2 ay önce
Gazeteciler üzerinden isim verdiriyorlar, barış birinin adını attı ortaya , İsmail de başka birinin sanki bu işlerin görünmeyen bir yüzü var
doğru 2 ay önce
durun daha ne bokları dökülecek...
Kral Çıplak 2 ay önce
Hırsız olduğunu bilmeyen mi var. Sadece korkudan. kral çıplak diyemiyor kimse.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?