Veyis Ateş Sağlık Bakanlığı İddialarını Yalanladı

Sedat Peker'in Veyis Ateş ile ilgili iddialarının ardından gözlerin çevrildiği adres Sağlık Bakanlığı olmuştu. Peker'in iddialarında Veyis Ateş'in Sağlık Bakanlığına tıbbi cihaz sattığı yönündeydi. Ateş Halk Tv'de katıldığı programda bu iddiaları yalanladı.

Gündem 20.06.2021, 22:30 20.06.2021, 23:53 Güler Sağlam
Veyis Ateş Sağlık Bakanlığı İddialarını Yalanladı

Ateş, Sağlık Bakanlığı'na tıbbi cihaz sattığı iddialarıyla ilgili olarak da suç duyurusunda bulunacağını belirterek, "Bakanlıkta hangi ihaleye müdahale etmişim, hangi devlet merciinden benim kasama para gelmiş? Pazartesi günü suç duyurusunda bulunmaya hazırım" dedi.

Saymaz: Bana deseler 10 milyon avro aldın. Derim ki hadi lan oradan. Ben bu ses kaydını dinledim, senin ağzından meblağ kelimesinin çıktığını işittim, sen yok diyorsun, ben işittim. Hür Türk toplumunun aydınlanması adına elindeki kayıtla savcılığa gitmesi lazım.

"Yalım yok. Boğaz'da da oturmuyorum. Dedim ya bekledim eteklerimdeki taşlarım dökülsün. 10 milyon avro aldım, aldığımla Sağlık Bakanlığı'ndan işler yaptım kazandım ya, 2+1 3900 TL kira ödediğim, 250 TL aidat ödediğim bir evde oturuyorum. Bütün mal varlığım bu, ben takriben Habertürk Genel Müdürlüğü süresince ayda 30 bin TL kazanan adamım. Bırakın Beymen, Vakko giyiyormuşum... Ben Habertürk'e gece spikeri olarak geldiğimde 320 d BMW'ye biniyordum. Devlet bana Mercedes tahsis etmedi. Benim korumam var. 3 yıldır. Ekrana çıkıyorum, Afrin, Cerablus, El Bab, Azez'e gidip döndüğümde...

SAĞLIK BAKANLIĞINA TIBBİ CİHAZ SATTI MI?

Sedat Peker'le 2016-2017 yılı olabilir Kuruçeşme'de bir mekanda 4-5 kişi oturduk, yemek yedik, sohbet ettik. Ne siyaset konuştuk, ne iş konuştuk. Hayatımızda bir defa orada tanıştık. Ne bir selam aldık, ne bir selam gönderdik.

Sağlık Bakanlığı'na tıbbi cihaz sattığım iddiası da, suç duyurusunda bulunacağım. Bakanlıkta hangi ihaleye müdahale etmişim, yahut herhangi bir bakanlıkta hangi ihaleye müdahale etmişim, hangi devlet merciinden benim kasama para gelmiş pazartesi günü suç duyurusunda bulunmaya hazırım."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
hasan 2 ay önce
elhamdülillah çalan çalana,soyan soyana:))))))))))
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?