Vekil TBMM’de Sağlık Personeli Alımını Sordu!

2019/5 atamalarının Ekim-Kasım gibi yapılacağını bizzat Sağlık Bakanının duyurmasına rağmen, hala alım takviminin belli olmamasına tepkiler sürerken, İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu sağlıkçıların gündeminden düşmeyen sağlık atamalarını TBMM gündeminde konuştu.

Gündem 02.11.2019, 19:15 02.11.2019, 19:18 Güler Sağlam
Vekil TBMM’de Sağlık Personeli Alımını Sordu!

Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu TBMM Genel Kurulu’nda, yapılması planlanan sağlık personeli atamalarından bahsederken; hemşire, fizyoterapist, acil tıp teknisyeni teknikeri, fizik tedavi teknikeri, tıbbi sekreter, ameliyathane teknikeri gibi on dokuz ayrı meslek alanında atama bekleyenlerin istihdamına ses verilmesini istedi.

İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu, TBMM konuşmasında şunları söyledi;

TIKLAYIN

“Ülkemizde devletinin ‘İhtiyacım var.’ demesine güvenerek eğitim görmüş, mezun olduktan sonra da Sağlık Bakanlığının kadro açmaması veya çok düşük miktarda kadro açması nedeniyle atama bekleyen yüz binlerce gencimiz işsizdir.

Sağlık Bakanlığının hemşire, fizyoterapist, acil tıp teknisyeni teknikeri, fizik tedavi teknikeri, tıbbi sekreter, ameliyathane teknikeri gibi on dokuz ayrı meslek alanında atama bekleyen bu gençlerimizin sesini artık duymasını, bu gençlerimizin en azından hepsini istihdam edemese bile istihdam sayısını kabul edilebilir bir düzeye çıkarmasını ve “Bakanlık sesimizi duydu, alımları ciddi rakamlara ulaştırdı, bu sefer yerleşemezsem bile bir dahaki alımda da mutlaka bana sıra gelecektir.” ümidini vermesini istiyorum.

Yüce Meclisi saygıyla selamlarım.”

Yorumlar (0)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?