PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Vatandaş Mağdur Diyen Gazeteciye Başhekimin Cevabı: 'Sağlık Çalışanları Daha Mağdur'

Yaklaşık bir saattir vatandaşlar sıra beklerken sistem yokken gazetecilerin Başhekim Sedat Özkul‘a olayı sorup cevap istemesi üzerine; Başhekimi Sedat Özkul, yaptığı açıklamada; “Sağlık çalışanları daha mağdur. İş yükü çok fazla, bu kadar hastaya aynı anda yetişmek mümkün değildir." dedi.

Gündem 08.08.2021, 10:35 09.08.2021, 12:58 Güler Sağlam
Vatandaş Mağdur Diyen Gazeteciye Başhekimin Cevabı: 'Sağlık Çalışanları Daha Mağdur'

Korona virüs vaka sayılarının her geçen gün arttığı Diyarbakır’da, 2 pandemi hastanesinden biri olan Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesinde test kuyruğu.

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Covid-19 bölümüne test yaptırmak için gelen vatandaşlar, sistemin çökmesi üzerine mağdur oldu.

Yaklaşık bir saattir vatandaşlar sıra beklerken sistem yokken gazetecilerin Başhekim Sedat Özkul‘a olayı sorup cevap istemesi üzerine; Başhekimi Sedat Özkul, yaptığı açıklamada; “Sağlık çalışanları daha mağdur. İş yükü çok fazla, bu kadar hastaya aynı anda yetişmek mümkün değildir. Objektif gerçeklerle yüzleşmek lazım. Zamanında duyarlı olup aşı olmuş olsalardı bu kuyruklar bu sıkıntılar hiç olmazdı. Vatandaş biraz da suçu kendisinde arasın. Hep sağlıkçıları suçlamak sorunların çözümü noktasında çözümsüzlüğe götürür” dedi.

Yorumlar (4)
Helal 1 yıl önce
Nihayet aklı başında bir başhekim gördük. Sayın başhekim söylediğin herşeyde kat kat haklısın, adam maskesiz heryere gidiyor, hasta olunca vay niye biraz geç baktınız diye sorun çıkartıyor, bunuda o güya kendine gazeteciyim diyenler de haber yapıyor ve sağlıkçıları hedef yapıyor.
Sağlıkçılar 1 yıl önce
Bekleyeceksiniz kardeşim diğer kurumlarda nasıl bekliyorsanız hastanede de bekleyeceksiniz bankada adliyede vbvb kurumlarda sesiniz çıkmaz çıkınca da kapinin önüne koyulursunuz sağlığa gelince magandacilik yaparsınız
Koltuk sevdası olmayan 1 yıl önce
Nhayet koltuğunu kaybetme korkusu yaşamadan konuşabilen bir idareci. Teşekkürler...
Baki 1 yıl önce
Sayın Sedat Özkul beyi batman ilsağlik müdürlüğünden bilirim gerçekten objektif ve çalışkan bir yönetici kendisini kutlar basarilarinin devamını dilerim
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?