Valilik: Sağlık Çalışanlarının Yıllık İzinlerinin İptaline, Yeni İzin Taleplerinin Durdurulmasına!

"halen yıllık izinde olanların yıllık izinlerinin (şua izni dahil) iptaline, yeni yıllık izin taleplerinin ise ikinci bir talimata kadar durdurulmasına," şeklinde Antalya Valiliği İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu kararı açıklandı.

Gündem 10.08.2021, 09:14 10.08.2021, 09:22 Güler Sağlam
Valilik: Sağlık Çalışanlarının Yıllık İzinlerinin İptaline, Yeni İzin Taleplerinin Durdurulmasına!

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve virüsün yayılımını engellemek amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca karar alındığı belirtildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Antalya'da salgında görev alan kamu kurum ve kuruluşlarında, çalışma statüsüne bakılmaksızın görev yapan sürekli işçiler dahil bütün personelin kendi talepleri olması halinde, günlük çalışma saatleri, aylık çalışma süresi dikkate alınarak 31 Aralık'a kadar günlük 24 saat üzerinden çalıştırılmasına izin verilmesine ve buna göre planlama yapılması' kararı alınmıştır. Söz konusu kurul kararıyla belirlenen sürenin, salgının seyri göz önünde bulundurularak 31 Ekim'e kadar uzatılmasına karar verildi. 9 Ağustos itibarıyla Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurum, kuruluşlarında görev yapan tüm personelin ikinci bir emre kadar, yıllık izinlerinin iptaline ve yeni yıllık izin taleplerinin durdurulmasına karar verilmiştir."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Değişik 4 ay önce
Millet çatır çutur gezsin, maskesiz dolaşsın, aşı olmasın, sağlık personelinin izinleri iptal olsun. Oh ne güzel dünya ulan milleti kısıtlamak lazım biz zaten yorulduk ve dinlenmeye ihtiyacımız var... Antalyaaaa sağlıkçılar günah keçisi mi???
CovidAcil 4 ay önce
Millet tatilde gezmelerde saglikcilar zillette...
Hdhdb 4 ay önce
Il bazinda izin kısıtlaması da ne oluyor önlemleri arttırın ozaman il bazında demekki önlemler sıfır ki millet hastanelere düşüyor
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK SON BULSUN. 4 ay önce
Genel müdürün aldığı maaş bence yüksek değil taşrada bırakın sağlık müdürü BAŞKAN YARDIMCISI bu parayı alıyor. SÖZLEŞMELİ yöneticilikte liyakat yok. yalakalık var bu yalakalık sadece üst makama değil asta da var. Sağlıkk bakanlığı ayrı bir cumhuriyetmi ki diğer bakanlıklarda yok iken bunda var. son bulmalı. İllede sözlşeme olacaksa sadece il sağlık müdürlerine olmalı. yazık israf ödenen bu paralar helal değii. devletin parası çar çur ediliyor. SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK SON BULSUN...
Bilgi 4 ay önce
Editör: aynı yorumu birden fazla haberin altına kopyala+yapıştır yaptığınız için yorumlarınız silinmiştir.
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?