PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Valilik: Ambulansa Benzin Dökülerek Yakıldığı Haberleri Gerçeği Yansıtmıyor

Bingöl’de vakaya giden 1Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, Genç ilçesinde 112 ambulansına yönelik benzin dökülerek yakılma girişimine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.12 ambulansına benzin dökülerek 1 el ateş açıldığı öğrenildi.

Gündem 13.12.2022, 14:12 13.12.2022, 14:12 Cansu Polat
Valilik: Ambulansa Benzin Dökülerek Yakıldığı Haberleri Gerçeği Yansıtmıyor

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamada, bazı yerel haber siteleri ile sosyal medyada yer alan ambulansın, benzin dökülüp yakılmak istendiği yönündeki haber ve paylaşımlarla ilgili açıklama yapılması gereğinin duyulduğu belirtildi.

Yanık ihbarı üstüne Genç ilçesi Bulgurluk köyü Taşkapı mezrasına giden 112 Acil Sağlık ekiplerine psikolojik problemleri olduğu belirlenen E.Ü. doğrultusundan, tehdit ve hakaret içerikli ifadeler kullanıldığı ifade edilen bildirimde, şunlar kaydedildi:

“Silahla ateş açma ve benzin dökerek yakma teşebbüsü yaşanmamıştır”

“Vaka yerine sevk edilen jandarma ekiplerinin araya girmesi sonrasındası ambulans ve sağlık personellerinin emniyetli bir biçimde bölümden ayrılması sağlanmıştır. Vakada rastgele bir biçimde silahla ateş açma ve benzin dökerek yakma teşebbüsü yaşanmamıştır. Konuy ile alakalı kuşkuli kişi ile alakalı lüzumlu adli prosedürler başlatılmıştır.”

Yorumlar (3)
Yuh artik 2 ay önce
Bölge halkı bu iti bulup cezalandirmali
YİGİDO 2 ay önce
DÖVLET BİZE BAHMİR YAW DERLER KAMERANIN KARŞINA GEÇİP. O SAĞLIK EKİBİ EŞŞEK GİTMEZ YOLLARDAN GİDİP HASTAYA ULAŞMAYA MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞMIŞTIR AMA GEL GÖR Kİ REVA GÖRÜLEN HAREKETE BAK. YAZIK BU İNSANLARIN EMEKLERİNE!!!
... 2 ay önce
Ambulans ve sağlıkçılara muhtaç kalıp geber inşAllah
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.