PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Validen Hekimlere: Türk Milletinin Vergileri İle Eğitilen..

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz TTB öncülüğünde iş bırakma eylemi yapan hekimlere hastaları muayene etmemek doktorlarımıza yakışmadı dedi.

Gündem 17.03.2022, 03:42 Zeynep Elmalı
Validen Hekimlere: Türk Milletinin Vergileri İle Eğitilen..

Vali Yavuz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile doktorlara ordu mensublarını örnek göstererek "Maaşlarının azlığını iddia edip görevini yapmayan bir güvenlik ve ordu mensubu düşünülebilir mi!" diye sordu.

Yavuz açıklamasında;

"Türk Milleti acı ve ağrısını dindirip hastalığını tedavi eden doktorlarımızı baştacı eder. Ekonomik sebepleri gerekçe gösterip hastaları muayene etmemek doktorlarımıza yakışmadı.Maaşlarının azlığını iddia edip görevini yapmayan bir güvenlik ve ordu mensubu düşünülebilir mi!"

"Hak ararken hastaları mağdur etmek, hastanede olduğu halde  muayene ve tedavi yapmamak bu milletin hakkına saygı duymamaktır. Türk milletinin vergileri ile eğitilen hekimlerimizi sorumlu davranmaya davet ediyorum."

Doktorların aktif olarak kullandığı bir sosyal medya hesabı ise Vali Yavuz'a "o sığ bilgi dağarcığını genişlet" diyerek Vali Seddar Yavuz'un hekimlerin sorunları hakkında bilgisi olmadığını iddia etti. 

Yapılan açıklamada, "Hekimlerin sorunları hakkında zerre bilgin yok! Bir hastaneye git bir Hekim ile otur dinle o sığ bilgi dağarcığını genişlet! Bir hekim hayati tehlikesi olan kimseyi mağdur etmez sokakta görse bile! Hakkını anayasal hakları çerçevesinde arayan Hekimleri hedef göstermeden Devlet adamlığına terbiyesine yakışır açıklama yap!" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (19)
sağlıkçı 3 ay önce
öyle ucuz gaza getirmeler yemez artık. nasılsa bir şey yapamaz diye doktora 8-9 bin diyeceksin, sonra daha düşük kariyerde meslek guruplarına 20-30 dağıtacaksın. Grevlerden oy kaybedecekler diye ödleri patladı. Sen kendi maaşından doktor maaşını ayır, kalanı fakirlere dağıt bakalım çok vatan seversen..
memur 3 ay önce
Ben hiç görevi başında darp edilen ,öldürülen Vali görmedim.Sağlıkçıların yaşadıklarını yaşasaydın bu şekilde konuşur muydun Vali bey...Beklentiniz var muhtemelen o yüzden belli ...Yanlış konuşuyorsunuz..
Hmmm 3 ay önce
Tamda emir eri olan güvenlik güçlerinden dem vuran aklı başka yerlerde kirada olup sırf birilerine yaranmak için yapılmış sıradan basit tamda bu gibi kişilere yakışan salakça bir açıklama.. Bunların elinde oyuncak olan güvenlik güçlerimizide Allah kurtarsın. Adamlar evlerinde hanımlarına yapamadiklari dangalakligi bu arkadaşların üzerinde yapıyorlar..
Mustafa Serdar 3 ay önce
Araba beleş,ev beleş,masraf yok,eve eşya almaya gerek yok,devlet bizi okuttu seni hem okuttu hem hala besliyor
dr 3 ay önce
ttb değil hekim sendikaları
ttb nin siyasi propagandası yapan başkanı da değişecek
Murat reis 3 ay önce
Bunun babası, vali olamassin dememiş .... Olamassin demiş
Aslan 3 ay önce
Sayın valim. Keşke sizinle 24 saat acil nöbeti tutsak. Ondan sonra düşünceleriniz değişir belki
saglikci 3 ay önce
daha bunlar iyi günlerimiz. memuruyla inatlaşan dizini döver derler boşuna dememişler. Doktorlara 2500-5000tl zam verdik deyip sonra ortadan kaybolunca, sağlık çalışanlarıyla hekimleri birbirine düşman edince sonuç bu. şimdi araki doktor bulasın. Evet hekimlere bu yakışmadı demek yanlış çünkü hekimler biraz maaş artışı, biraz haklarında iyileştirme istiyor. onu bile çok görüyorlar. O zaman almanyaya yollarız hastalarımızı orda türk doktorları tedavi eder artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?