Validen Hastaneye Gizli Denetim: Başhekimsiz Gezdi!

Koronavirüsün Şanlıurfa'da pik yaptığı bugünlerde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin yaptığı 'gizli' denetim ile kentte bir ilke imza attı. Vali Erin, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine hastane yönetiminden habersiz olarak hastanelerdeki son durumu kontrol etti.

Gündem 14.08.2020, 14:40 15.08.2020, 23:52 Güler Sağlam
Validen Hastaneye Gizli Denetim: Başhekimsiz Gezdi!

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı ve her geçen gün onlarca evin karantinaya alındığı Şanlıurfa'da şikayetleri kulak ardı etmeyen Vali Erin, hastanede denetime çıktı. Denetimi hastane yönetiminden gizli bir şekilde yapan Vali Erin, özellikle pandemi çadırındaki çalışmaları izledi

Hastaneye bir hasta olarak giriş yapan Vali Erin, ateşinin ölçülmesi sonrası yaşlı bir vatandaşın yanına oturdu ve şikayetlerini dinledi.

Daha sonra pandemi çadırını ziyaret eden Vali Erin, sırada bekleyen hastalar ile bir süre sohbet etti. Vali Erin'i karşılarında gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bir süre hastaneden dolaşan Vali Erin, hastanedeki tedbirleri ve kuralları gözlemledi. Hastaların şikayetlerini dinleyen Vali, son olarak ise yönetimine hastanede olduğu bilgisini verdi.

Vali Erin, İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş ile bir araya geldi ve tüm gözlemlerini iletti. Özellikle eksiklikler konusunda vurgu yapan Vali Erin'in talepler üzerine talimat verdiği öğrenildi. 

Vaka sayılarını pik yaptığı ve zaman zaman şikayetlerin geldiği süreçte Vali Erin'in gizli denetimi, vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Öte yandan, hastanelerdeki denetimlerin süreceği öğrenildi. 

Kaynak: Mustafa ARISÜT-Özlem DİKMEN/AJANS URFA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Tukenmislik Sendromu 11 ay önce
Allah askina sayin vali bu il saglik mudurunu ve ekibini gorevden alsin artik. Urfa urfa olali boyle eziyet gormedi
Sağlıkçı vhki 11 ay önce
Olmasö gereken zaten bu. Zamanında padişahlar tebdili kıyafet ile halkın arasına katılıp tespitlerde bulunurmuş. Takdir ettim.
Hemşire 11 ay önce
Urfa nın mevcut tüm sağlık idarecileri değişmelidir en azından bu dönemde liyakat esas alınarak atama yapılmalıdır şuan tüm hastaneler bir kafada kendine göre test yapılıp yapılmayacağını belirliyor testler 1 haftada çıkıyor bu ekip ilerleyen günlerde oluşacak yoğunlukta memleketi ipe götürür durum çok vahim
Sağlık 11 ay önce
Umarım bu valiyide birileri tebdili kıyafet denetler..
Filiz 11 ay önce
Sayın valimizi kutluyorum burada kaymakam kan vermeye geldiğinde başhekimin odasına özel güzel gösterişli hemşireler çağrılıyor denetimler haber veriliyor saglık bakanlığı kesin vali beyi sevmemiştirler çünkü bakanlık yöneticilerini tutuyor bakanlıktakilerin ahirette yatacak yerleri olmasın kul hakkı yetim hakkı yemeyi severler
Rami 11 ay önce
Iğdır İl Sağlık Müdürü ve hastane başhekimi yazık ettiler Akparti il başkanı ve valimizden aynı duyarlılığı bekliyoruz
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?