Validen Hastaneye Gizli Denetim: Başhekimsiz Gezdi!

Koronavirüsün Şanlıurfa'da pik yaptığı bugünlerde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin yaptığı 'gizli' denetim ile kentte bir ilke imza attı. Vali Erin, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine hastane yönetiminden habersiz olarak hastanelerdeki son durumu kontrol etti.

Validen Hastaneye Gizli Denetim: Başhekimsiz Gezdi!
banner71

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı ve her geçen gün onlarca evin karantinaya alındığı Şanlıurfa'da şikayetleri kulak ardı etmeyen Vali Erin, hastanede denetime çıktı. Denetimi hastane yönetiminden gizli bir şekilde yapan Vali Erin, özellikle pandemi çadırındaki çalışmaları izledi

Hastaneye bir hasta olarak giriş yapan Vali Erin, ateşinin ölçülmesi sonrası yaşlı bir vatandaşın yanına oturdu ve şikayetlerini dinledi.

Daha sonra pandemi çadırını ziyaret eden Vali Erin, sırada bekleyen hastalar ile bir süre sohbet etti. Vali Erin'i karşılarında gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

TIKLAYIN

Bir süre hastaneden dolaşan Vali Erin, hastanedeki tedbirleri ve kuralları gözlemledi. Hastaların şikayetlerini dinleyen Vali, son olarak ise yönetimine hastanede olduğu bilgisini verdi.

Vali Erin, İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş ile bir araya geldi ve tüm gözlemlerini iletti. Özellikle eksiklikler konusunda vurgu yapan Vali Erin'in talepler üzerine talimat verdiği öğrenildi. 

Vaka sayılarını pik yaptığı ve zaman zaman şikayetlerin geldiği süreçte Vali Erin'in gizli denetimi, vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Öte yandan, hastanelerdeki denetimlerin süreceği öğrenildi. 

Kaynak: Mustafa ARISÜT-Özlem DİKMEN/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 23:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tukenmislik Sendromu
Tukenmislik Sendromu - 1 ay Önce

Allah askina sayin vali bu il saglik mudurunu ve ekibini gorevden alsin artik. Urfa urfa olali boyle eziyet gormedi

Sağlıkçı vhki
Sağlıkçı vhki - 1 ay Önce

Olmasö gereken zaten bu. Zamanında padişahlar tebdili kıyafet ile halkın arasına katılıp tespitlerde bulunurmuş. Takdir ettim.

Hemşire
Hemşire - 1 ay Önce

Urfa nın mevcut tüm sağlık idarecileri değişmelidir en azından bu dönemde liyakat esas alınarak atama yapılmalıdır şuan tüm hastaneler bir kafada kendine göre test yapılıp yapılmayacağını belirliyor testler 1 haftada çıkıyor bu ekip ilerleyen günlerde oluşacak yoğunlukta memleketi ipe götürür durum çok vahim

Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Umarım bu valiyide birileri tebdili kıyafet denetler..

Filiz
Filiz - 1 ay Önce

Sayın valimizi kutluyorum burada kaymakam kan vermeye geldiğinde başhekimin odasına özel güzel gösterişli hemşireler çağrılıyor denetimler haber veriliyor saglık bakanlığı kesin vali beyi sevmemiştirler çünkü bakanlık yöneticilerini tutuyor bakanlıktakilerin ahirette yatacak yerleri olmasın kul hakkı yetim hakkı yemeyi severler

Rami
Rami - 1 ay Önce

Iğdır İl Sağlık Müdürü ve hastane başhekimi yazık ettiler Akparti il başkanı ve valimizden aynı duyarlılığı bekliyoruz

SIRADAKİ HABER