Vali ve İl Sağlık Müdürünün Eşlerinin Hastanedeki Görevlerine Gitmedikleri İddia Edildi

Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi’nde de süren koronavirüs tedavisinde iki önemli iddia ortaya atıldı.

Gündem 19.04.2020, 17:29
Vali ve İl Sağlık Müdürünün Eşlerinin Hastanedeki Görevlerine Gitmedikleri İddia Edildi

Oda tv'nin gündem getirdiği iddialara göre 

Türkiye yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, bu mücadelenin cephe hattını ise hastaneler oluşturuyor.

Salgından etkilenmesi muhtemel en büyük risk grubu olan sağlık çalışanları ise vatandaşların yaşaması için uğraştığı kadar koronavirüsün kendilerine bulaşmaması için de uğraşıyor.

Bu kapsamda Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi’nde de süren koronavirüs tedavisinde iki önemli iddia ortaya atıldı.

Aynı hastanede görevli olan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın eşi Hermotoloji Uzmanı Dr. Serpil Aliye Sarıfakıoğlulları’nın hastaneye gitmediği ileri sürüldü.

TIKLAYIN

Ayrıca aynı hastanede çalışan Giresun İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal’ın eşinin de hastaneye gelmemesi sağlık çalışanlarının morallerini olumsuz yönde etkilediği aktarıldı.

Hastanede salgınla mücadele eden çok sayıda doktorun da koronavirüse yakalanması ise kentte tartışma yaratıyor.

Giresun Valiliği, Vali Harun Sarıfakıoğulları'nın eşi Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları'nın göreve gitmediği iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bir internet sitesinde yer alan haberdeki iddialarla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamaya gerek duyulduğu belirtildi.

İnternet sitesindeki haberde Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli hematoloji uzmanı Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları ile İl Sağlık Müdürü'nün eşi ebe Nesibe Bal'ın raporlu olmadıkları halde göreve gitmeyerek sağlık çalışanlarının moralini olumsuz etkilediklerinin öne sürüldüğü kaydedilen açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve tamamen iftira niteliğinde olduğu ifade edildi.

Açıklamada, Dr. Sarıfakıoğulları'nın, koronavirüs salgını sebebiyle azalan poliklinik başvurularına rağmen 1-31 Mart'ta 233, 1-17 Nisan'da 83 olmak üzere toplam 316 hasta muayene ettiği, 57 hastanın mart, 36 hastanın da nisan ayında yatarak tedavisini düzenlediği belirtilerek, hasta ve protokol numaralarının mevcut olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)
6
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?