Vali: Salgında Yakalanan Başarının En Büyük Mimarı Recep Akdağ'dır!

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Şehir Hastanesi’nde ve hastanenin bağlantı yollarında incelemede bulunurken yaptığı açıklamada, “Başarının en büyük mimarı Eski Sağlık Bakanımız ve Milletvekilimiz Sayın Recep Akdağ’dır. Kedisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Gündem 14.06.2020, 17:01 16.06.2020, 18:31
Vali: Salgında Yakalanan Başarının En Büyük Mimarı Recep Akdağ'dır!

Vali Memiş ile Milletvekili Akdağ, kalabalık bir heyetle birlikte Erzurum Şehir Hastanesi’nde ve hastanenin bağlantı yollarında incelemede bulundu.

Hastanenin acil servisindeki odalarını tek tek dolaşarak, hastalarla sohbet eden heyet burada kısa bir toplantı gerçekleştirdi.

Vali Memiş'e Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir ve Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'da eşlik etti.

TIKLAYIN

“Başarının en büyük mimarı Akdağ’dır”

Salgınla mücadelede elde edilen başarının sağlık alanında yapılan yatırımlarla olduğuna dikkat çeken Memiş, “Başarının en büyük mimarı Eski Sağlık Bakanımız ve Milletvekilimiz Sayın Recep Akdağ’dır. Kedisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Memiş, şunları söyledi: "Şehir hastanesi özelikle her odası oksijenli pandemi mücadelesinde birer yoğun bakım ünitesi gibi. Her odasında tuvaleti, banyosu ile özel hastaların kullanacağı bölümleri olan adeta 5 yıldızlı otel. Yatak kapasitesi ile Türkiye ortalamasının üzerinde olan bir iliz ve bölgeye hitap eden bir şehiriz. Erzurum, pandemiyi yani salgınla mücadeleyi en iyi yöneten illerden birisidir."

“Araçlar vale tarafından ücretsiz olarak otoparka çekilecek”

Sağlık eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ ise Erzurum Şehir Hastanesinden övgüyle bahsederek kente oldukça konforlu bir sağlık kuruluşunun hizmet vermeye başladığını dile getirdi.

Yorumlar (7)
Saglıkçı vatandaş 5 ay önce
Emeği geçen hepsinden Allah razı olsun
Murty 5 ay önce
Allah bir daha bu zatı basimiza getirmesin inşAllah. AMİN
Elif maran 5 ay önce
Aynen bende her seferinde recep akdag sayesinde bu durumda oldugumuzu yaziyorum. Adami resmen emeklerini goz ardi ediyorlar. Saglikcilari atayan tek bakan. Su an bu durumda iyi gittiysek esas onun emegi var. Saglikci olarak o olsaydi su an 80 li puanlarla evlerde oturtulmaya calistirilmazdik. 3000 gibi komik rakamlar bile soypemezdi
Onlar Konuşur Biz Yaparız 5 ay önce
Sadece Salgın döneminde; - 5,5 milyon kişiye karşılıksız 1000 TL - Yine 4,5 milyon kisinin istihdamını kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, nakit desteği gibi yöntemlerle destekleyen - Vefa Sosyal Destek Grupları toplam 6 milyon 745 binin üzerinde talebe cevap veren - 45 günde inşa edilen 1008 yataklı acil durum hastanesi - Avrupanın en büyük Başakşehir hastanesi - Pandemi sürecinde 2 büyük şehir Erzurum ve Sancaktepe hastanesi ve buralarda çalışacak binlerce istihdam ve işsiz kardeşlerimize iş gücü - 126 farklı devletten 116 bin vatandaşımızı, 385 uçak, 37 karayolu ve 15 deniz yolu seferiyle ülkemize getirdik. - 126 ülkeye yardım paketi gönderen - Milyonlarca kişiye 6ay ödemesiz 10.000 TL %0.49'dan kredi veren - %0.64'ten 12 ay ödemesiz 750 Bin TL'ye kadar ev kredisi veren - 0.49'dan 6 ay ödemesiz 150 Bin TL'ye kadar taşıt kredisi veren - Tatil-düğün için %0.55'ten 30000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz uygun kredi - Milyonlarca ücretsiz maske dağıtan - 1 ayda yerli 3500 solunum cihazı üreten aynı zamanda 1000 adette ihracatı yapılan Gss sistemiyle hastaların ücretsiz muanesi sağlandı Koranavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlar SGK ödeme kapsamına alındı Sağlık hizmetlerinde ilave ücret alınmadı Devlet hastahaneleri ücretsiz olduğu gibi özel hastahanelerde ücretsiz olması için yasa çıkarıldı Her türlü test-kit-tedavi ve ilaçlar sosyal güvencesine bakılmaksızın devlet tarafından karşılandı Hastahanelere-valiliklere ve kamu kurumlarına milyonlarca ekipman dağıtıldı Bordan el dezenfaktanı yapıldı Gönüllü olarak meslek liseleri maske dikti ve maske üretimi için destek sağlandı Yazmakla bitmeyecek hizmetlerin tamamını Ak parti hükümeti ve Türk milleti yaptı.
Hadi oradan 5 ay önce
toprağı bol olsun.
Türkiye'de her bir sağlıkçıdan helallik istemedeği sürece yatacak yeri yok
Filiz 5 ay önce
Canım recep akdagin bakanlık döneminde de yaşadıklarımı anlatırsam bu kelimeleri yazamazsın ayrıca bizlerden kesilen vergilerle yapıldı canım tayyip babanın fikriydi
Tehlikeli İnsanlardan Korkun 5 ay önce
Fitneci başı filiz adından her yerdesin !!!
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?