Vali Maaşının İki Katı Sözleşmeli İdareci Maaşı Alanlar Makamları Sadece Para Çarpanı Görüyorlar

"Sağlık sisteminde sözleşmeli yöneticilik modeli geldiğinden bu yana makamlar sadece para çarpanı olarak değerlendirilmeye başlandı" diyen Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Köksal, "Vali maaşının iki katı kadar Başkanlık makamı maaşı ,sadece üzerinde resim olan para olarak algılandı ." dedi.

Gündem 01.10.2021, 22:07 04.10.2021, 09:15 Zeynep Elmalı
Vali Maaşının İki Katı Sözleşmeli İdareci Maaşı Alanlar Makamları Sadece Para Çarpanı Görüyorlar

"Sağlık da frensiz gidiyoruz !

Sağlık sisteminde sözleşmeli yöneticilik modeli geldiğinden bu yana makamlar sadece para çarpanı olarak değerlendirilmeye başlandı !

Milletvekili maaşının iki katı kadar il sağlık müdürü maaşı ,

Vali maaşının iki katı kadar Başkanlık makamı maaşı ,sadece üzerinde resim olan para olarak algılandı .

Kimse artık kanayan yaraya dur demiyor,sözleşme süresi uzasın diyor ,birde siyasi anlaşmazlık varsa bizim şehir gibi yöneticiler için tek olay görev süresi .

Gelelim asıl meseleye ;bir yönetici yönetici olduğu hastanede yemediği ahlaki halt kalmıyor ise sözleşme süresinin bitmesini mi bekleyeceğiz . Bekar adam her şeyi yapar deyip sineye mi çekecek millet! Eskişehir Sağlık sisteminin sözleşme süresinin bitmesini mi bekleyeceğiz . Mahkeme kararına rağmen iç soruşturma yı bile hızlı yapamayan ,sonuç alamayan idare ciler ne iş yapıyor !

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Şehrimiz sağlık sistemine ve makamlara zarar veren meyve deki kurt ları temizlemek için sözleşme süresi bitmesi beklenecek ise şu soruyu sormak gerekiyor ;

1- şehirde başhekim Yrd ,başhekimler ,başkanlar ve sistemin lideri olan değerli müdürümüz arsızı hırsızı nursuzu görevden almak İçin sözleşme fesih etmek için neyi bekliyor ? Atama yapmıyor ise görevden almak da mı yasak !

2- Bütün insiyatifi en üst bakanlar ve üst düzey bakanlık bürokratları tarafından alınacak ise arada görev yapan ildeki sağlık bürokratları ne iş yapar !

3- Madem herhangi bir insiyatif almayacaklar ise neden maaş alıp yük olurlar !

4- ilimiz sözleşmeleri 16. 01.2017 tarihinde 36 ay süreli başlamış 2020 yılında bitmiştir . İlimizde o süreden bu yana 18 aydır vekalet ile yönetilmek te dir . Bu süreç sağlık sisteminde bitmeyen sözleşme dönemi olarak tarihe kara bir leke olarak geçmiştir .

Şimdi 18 aydır vekalet ile giden sistemde işini yapmayan ,arsız ,yolsuz ,ahlaki sıkıntı yaşayanlar İçin sözleşme dönemi ne zaman bitecek ! Sorunları tespit edilmişler görevden alacak bir irade yokmu !

Herkese hayırlı cumalar diliyorum !" ifadelerine yer verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Sağlık-senden nefret eden 657'li 4 ay önce
Bu söylediklerinin seçilmesinde 3 faktör var; akp'li vekiller-akp il yönetimi-sağlıksen.Şimdi çıkmış iyi polis-kötü polis rolü oynuyorsunuz utanmadan
*** 4 ay önce
Senin maaşın ne kadar başkan...Millet vekili kadar maaş aliyosunuz milletvekili gibi sigortanız yatıyor.Memurun kesesine en kral restoranlarda otellerde altta araba geziyorsunuz..Diyorlar ya dinime söven müslüman olsa..
dra 4 ay önce
sendikacı başkanlar ne kadar maaş alıyor onu söyle, biz çoook şemsi denizer gördük çünkü...
Hayret 4 ay önce
Bu başkanın her açıklaması düşüncemizi ifade ediyor. Dürüst ve demokratik bir şekilde konuşan sayın başkanı Hayret ediyorum hala sağlık sen'den atmadıkları için. Umarım bir kişide olsa konuşmaya devam eder ve görevinden uzaklaştırılmaz...
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?