PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Uzman Doktor İle Hasta Arasında Yaşanan Tartışmaya Soruşturma Açıldı

İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde bir doktor ile hasta arasında yaşanan tartışma sosyal medyaya düşmüştü. Sağlık müdürlüğü inceleme başlattı.

Gündem 29.09.2022, 12:31 29.09.2022, 13:13 Cansu Polat
Uzman Doktor İle Hasta Arasında Yaşanan Tartışmaya Soruşturma Açıldı

İzmir’de Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde cildiye uzmanı ile hasta arasında yaşanan tartışma sonrası görüntüler sosyal medya düşmüştü.

Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgiye gör; hastanenin cildiye polikliniğinde hasta ile uzman doktor arasında yaşanan tartışmanın yer aldığı görüntülerin sosyal medya hesaplarından paylaşılması üzerine İzmir İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti.

Sosyal medyadaki görüntülerde hastanedeki güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesinin ardından yaşanan tartışma ile ilgili soruşturma başlatıldı.

"Sen kimsin bana soruyorsun?"

Cep telefonuna yansıyan görüntülerde, koridora çıkan doktorun hastaya yönelik yüksek sesle "Sen kimsin, işim var, yöneticim çağırdı sana ne, hesap mı vereceğim? Sen kimsin bana soru soruyorsun? Çağırın güvenliği, kim bu kadın ya" şeklindeki sözleri yer alıyor.

Kayıtlarda, söz konusu tartışma esnasında bir çocuğun muayene için gelen annesine sarıldığı, bu sırada hastanın doktora yanında çocuğunun olduğunu söylediği ve bazı hastaların da hekimi bu şekilde uyardığı da duyuluyor.

"Ödersin 10 bin lirayı görürsün"

Doktorun hastaya yönelik konuşmaya devam ettiği, "Seni var ya mahkemeye veririm görürsün, ödersin 10 bin lirayı görürsün o kadar paran varsa." diye konuştuğu, koridorda toplanan bazı kişilerin de doktora sakin olmasını gerektiğini söylediği kayıtlarda yer alıyor.

Tepkisini sürdüren doktorun ise, "Bu ne manyaklıktır ya! Doktora dokunmak, konuşmak falan..." dediği duyuluyor.

Sosyal medyada linç edildi

Olayın sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından doktorun hastaya yönelik sözleri büyük tepki gördü. Olay, sosyal medya gündeminde birinci sıraya otururken doktorla hasta arasında geçen tartışmayı paylaşan sosyal medya kullanıcıları doktoru linç etti.

Yorumlar (9)
Hekimdışı Öteki Diğeri 3 ay önce
Verin ellerine de silahı dayasınlar kafanıza. Şımarttınız bu baba parasıyla özellerde okıyup şimdi kasım kasım kasılan hekim bozuntularına parayı, mevkiyi şimdi kölesi gibi davranın. Ben de taftıştım egoistin biriye. Evet var 10 bin liram veririm ben ama ezdirmem kendimi bu insan bozuntularıyla.
Başka işler yapmalı bu kadın 3 ay önce
Kadın resmen nefret ve öfke fışkırıyor karşısındaki sakin olmasına rağmen. Birde bunu destekleyen hekim meslektaşları var. İşte bu tipler yüzünden diğer saygıdeğer hekimler ve sağlıkçılar şiddete maruz kalıyor. Cahil insanlar bunları çıldırtmış sözde. Öyle iki dirhem bir çekirdek tıkır tıkır topuklu ayakkabı sadece yüksek öğrenim görmüş insanlarla muhattap olmak isteyen gider bir holding ye CEO olur. Hekimlik hayal ettikleri meslek değil. Cahil insanıda muayene edersin sarhoşuda edersin ruh hastasınıda . Yeri gelir sırtından ter akarak hasta ameliyat edersin çünkü zor iştir maddi karşılığında yüksek olmalı. Ama en temel kural dil din ırk cinsiyet ekonomik sınıf ayırmadan herkese eşit davranırsın insanca. Hekimler bunu iyi bilir yukarıdakiler istisna
Tabi tabi 3 ay önce
Hiç bir yönetici hekim poliklinik yaparken hastalarını sonuçlarını yarım bırak gel diye çağırmaz. Sadece acil hastaya çağrılabilir ki kadın zaten dermatolog çok acil ne olabilir
halk 3 ay önce
doktorun görevden alınması gerek acilen ben böyle bir doktorun beni muayene etmesini istemiyorum
Vatandaş 3 ay önce
Bakalim sağlık müdürü ne yapacak
Lal 3 ay önce
İnsanlar iyiliği haketmiyor diye bir şey yok. Ne olursa olsun uyuşturucu bağımlısı bile olsa insanın sağlığı için en iyisi gerekeni yapılmalı. Tıbbi yardım almak için haketmek diye bir terim olamaz. İnsan olan herkesin tedavi olma hakkı vardır bu anayasal bir haktır. Ha öte taraftan hekimlerde çok değerli kimse unutmayacak bunu saygı gösterecek bu hanım gibiler ile diğer hekimleri aynı kefeye koymaya kimseni hakkı yok
hasan 2 ay önce
bu olay özelinde bir kaç konuyu tartışmak gerekir. toplumlarda bir genelleme ve genelleme üzerinden bir fikir veya grubu kötüleme veya yüceltme sorunu var. bu olayda da bu çok net ortaya çıkıyor. bu oalyo doktorlar değil doktor, kişiler değil kişi boyutunda ele almak gerekir. öyle olduğu zaman önü ve arkası çok farklı bir boyutta olsa da asla böyle bir tavır ve konuşmayı haklı görmemek ve bu işi bir birey olarak bir kişi olarak yanlış yapan bir insan olarak kabul etmek gerekir. öncesinde haklı nedenleri de olsa böyle bir olayı tasvip etmek olnaksız. ama genelleme yapmak ta olamaz. şu da bir gerçek ki bu olumsuz bir olay olsa da gündelik hayatta önem sırası çok aşağıda olan bir konu. bunların bu kadar medyaya çıkması doğru değil. bir sözlü uyarı gerektiren konunun bu kadar abartlı haber yapılması da anlamsız.
bu arada 2 ay önce
bu arada yorumların bazıları cidden suç unsuru teşkil ediyor. bu şiddet unsuru içeren kişiyle ilgili sağlık sendikaları suç duyurusunda bulunmalı. arkadaşlar bu ne öfke dolu sözler. kendinize gelin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın