PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Uzman Çavuşu Alkışlarla Protesto Eden Sağlık Çalışanlarına Ceza Yağdı

Muğla’da bir uzman çavuşun acil servis hekimini darp ettiği iddiaları sonrası uzman çavuşu taburcu sırasında alkışlarla protesto eden sağlık çalışanlarına yapılan soruşturma sonucu ceza yağdı.

Gündem 03.12.2022, 17:56 19.12.2022, 20:59 Cansu Polat
Uzman Çavuşu Alkışlarla Protesto Eden Sağlık Çalışanlarına Ceza Yağdı

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Muğla Eğitim Araştırma Hastanesinde Uzman Çavuş ile Acil Servis doktoru arasında yaşanan arbede ile ilgili yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

14 Mart Tıp Bayramında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Hekimi ile yaşanan tartışma uzun süre basında yer almıştı.

SAĞLIKÇILARA CEZA YAĞDI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da imzası bulunan rapor sonrasında; aralarında doktor, ebe, hemşire ile hastane personellerinin bulunduğu toplam 43 kişiye aylıktan kesme, kademe ilerlemesinin durdurulması, kınama, yazılı uyarı ve yevmiye kesme gibi cezalar verildi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ İSTİFA ETMİŞTİ

Muğla’da İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan personelin 14 Mart Tıp Bayramı gecesinde rahatsızlanması sonucu ambulansla Yatağan Devlet Hastanesine tedavi için getirilmesi sonrasında yaşanan olaylar ulusal basında da uzun süre gündemi meşgul etmiş, İl Sağlık Müdürü istifa etmek zorunda kalmıştı.

Olayda, Uzman Çavuş, kendisini muayene etmek için gelen acil servis hekimi ile arbede yaşamış, Hastanenin güvenlik personellerinin müdahale etmesi üzerine Dr. Tarımer, tartışmada Aladağlı tarafınca darbedildiğini belirtti. Vücudunun çeşitli yerlerinde kızarıklık oluştuğunu ve gözlüğünün kırıldığını belirten Tarımer, darp raporu alarak Aladağlı‘dan şikayette bulundu.

Yine aynı şekilde darp raporu alan uzman çavuş ise daha sonra apandisit teşhisi konularak ameliyata alındı. Ameliyatın sonrası genel cerrahi servisinden taburcu edilen Aladağlı, sağlık çalışanlarının, sloganları arasında alkışla protesto edildi. Ekip aracına bindirilen Aladağlı, ifadesinin alınması için Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘ne götürülmüştü.

Yorumlar (14)
Sağlık ta şiddet 2 ay önce
Cereyan eden şiddet olaylarını araştırsanız. Hepsinin altında suçlu sağlık personeli çıkar. Bu sadece bilinen
Koko 2 ay önce
Yaw ne boş adamsın cidden
Halk çok mu masum? 2 ay önce
Geçen gün acildeyiz bir hasta enjeksiyon için gelmiş. 15 dakika beklemiş. Küçük bir ilçe hastanesi aciliyiz 3 hemşire enjeksiyon pansuman sarı kırmızı yeşil alana ortak bakıyoruz. 3 tane ağır hastamız trafik kazası svo mı hastalarla ilgileniyoruz enjeksiyon bekleyenin yakınj bağırmaya başladı üzerimize yürüdü. Neyse bıraktık ağır hastaları enjeksiyonu yaptık gönderdik. Seslensek yediğimiz dayak yanımıza kar kalacaktı. Şimdi söyle bizim suçumuz ne?
Hemşire ama erkek 2 ay önce
Sindirme ve korkutma yapıyorsunuz. Tabiki masum bir insanı itham etmek hoş değil. Bu alkış olayını organize eden sendika ,dernek benzeri kimse onları cezalandırmak gerekirdi.
Ephe 2 ay önce
Oradaki bu eylemi gerçekleştiren sağlık personelinin nasıl bir suçu olabilir ki. Sonuç itibariyle bir meslektaşı yalan söylemiş onlarda buna istinaden tepki vermişler. Peki doktor yalan söylemese idi ve yine bu şekilde tepki verselerdi yine ceza mı alacaklardı
Tarafsız yargı 2 ay önce
Hiç bir zaman ön yargı yapmayacaksın kulaktan duyma işe alkış tutarsan olacağı bu az bile fetöcü doktora çanak tutunuz o askerin ailesi ve bir mesleği var onurunu zedelemek hoş olmadı
Alkış alkış 2 ay önce
Oooo her alkışa ceza varsa ilk herkes bizi alkışlamadı mı
Alkışlamak yasak mı? 2 ay önce
Alkışlayan insanlara işlenen bütün günahlar üzerlerine mi kaldı ya yoksa bu kadar cezagi adam oldursen almazsin bence?
Tek 2 ay önce
Hastane yönetimi en yukarıdan en aşağıya görevden el çektirildiyse verilen ceza doğrudur
Nevsehirli 2 ay önce
Sürü psikolojisine demek ki okumakta fayda etmiyormuş... Suçsuz adamın kşmlik bilgilerini fotoğraflarını watsapta servis edin, bütğn türkiyeye rezil edin hastaneden çıkarken birde prostesto edin sonra sağlıkçışarın suçu ne deyin... Olmaz öyle şey az bile ceza vermişler.. Bende sağlıkçıyım bu yapılanlar yanlış...
HEMŞİRE 2 ay önce
bir hemşire dayak yeseydi ve bu nu protesto amaçlı kaç hekim gelirdi?gerçekten çok merak ediyorum...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.