PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Uzman Çavuş Saldırdı Diyen Hekim Açığa Alındı!

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde 14 mart Tıp Bayramında yaşanan olayda yeni gelişme. Doktor Tahir Tarımer'in açığa alındığı öğrenildi.

Gündem 19.03.2022, 15:00 19.03.2022, 15:10 Zeynep Elmalı
Uzman Çavuş Saldırdı Diyen Hekim Açığa Alındı!

Uzman Çavuş A.A’nın kendisini darbettiğini iddia eden fakat ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan uzman çavuş olayında yeni gelişme yaşandı. İddialara göre Uzman Çavuşa kendisinin saldırdığı ileri sürülen Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor Tahir Tarımer açığa alındı.

Ayrıntılar birazdan...

O doktorun hasta yakınlarına bağırdığı görüntüler ortaya çıktı

Uzman çavuşun kendisini darp ettiği iddialarının yalan olduğu ortaya çıkan doktorun başka bir hasta yakınına bağırdığı görüntüler ortaya çıktı.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman çavuşun kendisini darp ettiğini iddia edip günlerdir gündemi meşgul eden doktorun, geçtiğimiz ay da aynı hastanede, aynı kamera açısına giren görüntülerinde, bir hasta yakınına bağırdığı, sert davranışlarda bulunup güvenliği çağırdığı ortaya çıktı.

Acil Sarı Alan Kayıtları NASIL ulusal basına Yansıdı

Daha sonrasında ise Dr. T.T.'nin hastanenin acil servisininin sarı alanında çekildiği anlaşılan  başka bir olayın güvenlik görüntüleri yerel ve ulusal basınnda yer aldı. Hastanelerde güvenlik kamera görüntüleri ancak mahkeme kararı ile alınabilirken bu görüntüler ulusal basına nasıl yansıdı. Kamera görüntülerinin ulusal basına yansıması ile ilgili il sağlık müdürlüğü herhangi bir işlem başlattı mı?

Bilgi Güvenliğininde gündemde oldugu bir dönemde bu kayıtlar nasıl ulusal basına yansıdı.

Yorumlar (22)
Hakikat 2 ay önce
İyi olmuş. Sağlıkta şiddete hayır. Ancak sağlıkta şiddete hayır deyipte insanlara iftira atmak ayrı edepsizlik. İyi olanları tenzih ediyorum ancak hekimler bu ara hekim dışında kalan sağlık çalışanlarına ve dışarıya karşı saldırgan bir tutum içerisindeler.
hakikaatı savunana destek veren 2 ay önce
tebrik ederim kardeşim çok güzel bir yorum yapmıssın. adın gibi hakikatı dile getirmişsin ama 10 tane dislike atan olmuş. eminim onlarda bu iftiracı doktorun kafasını yasayanlar. nerde eski doktorlar. maalesef ama z kuşagı doktorların ter derdi para. hipokrat yeminini duyduklarından da şüpheliyim. sözlerim sadece bahsettiğim tarzdakılere ve uzerıne alınması gerekenlere. mesleğini hakkıyla yapan doktorlarımızı sırtımda tasırım. yasına bakmam ve ellerinden öperim. çünkü doktorluk cok kutsal bir meslek ve hakkıyla yapan birisi hem bu dunyada parasal olarak karsılıgını tam olarak alamasa da ahirette fazlasıyla mukafatını alacaktır. ayrıca evet hekimlerimizin maaşları bizler gibi enflasyona yenık düştü. maaş konusunda da hak veriyorum
Hemşire Haluk 2 ay önce
Stres yönetimini başaramayan bu dr için en yakın zamanda eğitim verilmelidir. Eğer mesleğe devam edecek ise kesinlikle gözetim altında bir süre çalışmalı ve insan hayatına kast etmesi engellenmelidir. Canımızı bu gibi zaatlara emanet etme düşüncesi bir hayli korkunç. Umarım adalet yerini bulur ve diploması yök tarafından iptal edilir.
Murat k 2 ay önce
Yanlış haber,arkadaş açığa alınmadı,hatta hakkında idari soruşturma dahi yok,kendisi hakkında yapılan şikayete cevap yazdı o kadar..kaldırın haberi,yanlış,araştırıp da yazin
By Röntgen 2 ay önce
Maalesef bu video Twitter da viral oldu . Doktorlar hakkını ararken bu videoyu atıp vatan bize canımız kime emanet deyip milleti sağlıkçılara karşı kışkırtıyorlar bilerek. Bu doktorun davranışları normal değil tasvip etmiyorum . Haklıyken haksız konuma düşmüş ve bu olayı bütün doktorlara sağlıkçılara mal edip paragöz diye halkı yalan beyan haber yapılıyor. İnşaAllah normale döner
Yorumum 2 ay önce
Hasta kendi tetkiklerinde almak ve tedavinin doğru olup olmadığı konusunda sorgulama şikayet gibi hakları vardır. Tıp bilimi ne diyorsa o yapılmaya mecburdur. Ve insanlar tedavileri konusunda istediği soruyu sorabilir sorgulayabilir. Sen doktor değilsin anlamazsin diyemezsin . Kimse dokunulmaz değildir. Hiç bir meslek grubu veya toplumun bir kesimi diğerine üstün değildir. Olamaz. Denetlenebilirlik şarttır ve bu denetleme otokontrol gibi bir şey olamaz. Olmamalı... Sağlık sisteminde sözsahipligi söz soylemede ağırlık daha adil dagitilmalidir..
Hekime 2 ay önce
Sen doktor değilsin dediği kadın yakınına rapor almaya gelmiş biri, ben karar verdim rapor alması gerektiğine diyor.
hemşire 2 ay önce
içimin yağları eridi
Doktoruma dokunma !!! 2 ay önce
Günde yüzlerce hastaya bakmak hayat kurtarmak kolay mı ??.bir doktor kolay yetişmiyor ..vali bakan savcı küfretsin bir sözle içeri tıksın adalet yok ama doktor yoğunluğa gelmiş olay yerinde uzmanda hedef gösterilmiş adalette yerini bulmuş .bu akdar büyütmeye gerek mi var ..benim için doktorlar bakandan da validende önde gelir ..
gözleri var ama görmezler 2 ay önce
görüntülerde uzman çavuş doktoru darp ediyor ne yani haberi meğer yalanmış diye görüntü verince koyun gibi gözümüzle gördüğümüze değilde denilene mi inanıyor millet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?