PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Uzayan Acil Servis Kuyruklarının Sorumluluğunu Sağlık Çalışanlarına Yıkan Zevat!

Kendisini gazeteci olarak lanse eden bir densiz, Şanlıurfada acil servislerde yaşanan uzun kuyrukların sebebini sağlık çalışanlarına bağlayarak, “çalışanların halka olan kin ve düşmanlıklarını adeta belli ederek hastalara her türlü zorluğu çıkardıklarını” öne sürdü.

Gündem 05.08.2022, 21:48 05.08.2022, 21:53 Cansu Polat
Uzayan Acil Servis Kuyruklarının Sorumluluğunu Sağlık Çalışanlarına Yıkan Zevat!

Adını dahi anmak istemediğimiz yerel site, Şanlıurfa’da yaşanan MHRS randevusu çilesini ve hastanelerdeki kuyrukları ahane ederek adeta sağlık çalışanlarına olan kinini kustu.

Hükümetin her fırsatta sağlıklı devrim yaptığını, Sağlıkta dönüşüm programı yaptığını da yazan gazeteci görünümlü kişi, randevu kuyruklarında saatlerce bekleyen vatandaşın sorumluluğunu sağlık çalışanlarının üzerine yıkmaya çalıştı.

Hastaların günlerce randevu alamadıklarını, poliklinikler de muayene olamayanların acil servislere gelmesini normal olarak gören gazeteci kılıklı zevat, acil servislerin cezaevlerine benzediğini belirterek; doktorların müdür, güvenlik görevlilerinin gardiyan, hastaların ise boynu bükük mahkum gibi doktorlardan medet olduklarını yazdı.

Sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlardan, asgari ücret sınırında aldıkları maaştan bi haber gazeteci kılıklı şahıs, iş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanlarına atıfta bulunarak her fırsatta şiddeti bahane ederek grev yapan sağlık çalışanları, halka olan kin ve düşmanlıklarını adeta belli ederek hastalara her türlü zorluğu çıkartıyorlar diyecek kadar pervasızlaştı.

Sağlık çalışanı ölümle tehtid eden, kafasına kaldırım taşıyla vuran kişilerin serbest kaldığını görmezden gelen gazeteci kılıklı zevat, Bakan Koca’ya ise akılalmaz suçlamalarda bulundu. Bakan Koca’nın her sağlık çalışanı ile tartışan hasta ve hasta yakınları için yargıya baskı yaptığını iddia eden ZEVAT, Bakan’ın saldırganları tutuklattığını, mahkum ettirdiğini ve bu şekilde de sağlık sistemindeki sorunları gidereceğine inandığını aktardı.

Yorumlar (14)
Dr. 2 hafta önce
Urfa'dan nefret ediyorum. Medeniyeti 4 bin yıl geriden takip eden eğitimsiz, şiddet yanlısı, ilkel insanlarla dolu. Kendilerine şifa dağıtan elleri ısıracak kadar nankörler. Allah kimseyi orda çalışmak zorunda bırakmasın
dr memo 3 gün önce
nefretinde boğul
Sağlıkçı 2 hafta önce
Tam bir bölücü doğu düşmanı bir yorum. Urfa dışında hiçbir yerde şiddet olmuyor mu? Şehit edilen Dr Ekrem Karakaya hangi ilde çalışıyordu? Bende senin gibilerden nefret ediyorum.
Urfalı kanarya 2 hafta önce
Devletten istifa ettim 5 sene baba mesleğine devam edeceğim nasılaa aynı ölçüde kazanıyorum. düzeldiği gün dönerim acilde ruh sağlığım o kadar bozulmuşki şuan gülebildiğimi şakalar yapabildiğimi sakin sakin çay içebildimi farkettim
Akıl tutulması 2 hafta önce
Akıl alır gibi değil. Bu suçlamalarla, mahalle baskısı ile hekimlere yaptırım uygulayacağınızı sanıyorsunuz ama kendi ayağınıza sıkıyorsunuz. Bu sene 3-5 bin arası hekimin yurtdışına gitmesi bekleniyor, şimdiden 2 bini geçti. Bunların yarısı uzman hekim. Akademisyenler bile gidiyor. Emekli olan, hekimliği bırakan da cabası. Kalifiye att, hemşireler de gidiyor. Herkesi küstürdünüz, hayattan nefret ettirdiniz. Sağlıkçıları köle sanıyorsunuz. Seneye 5-10 bin kişi daha gidecektir. Dünyada sağlıkçı açığı var. Türkiye'den gidenleri de severek kabul ediyorlar, gayet de memnunlar. Gerçekten muhtaç duruma düşeceksiniz siz böyle devam edin. Stratejiniz ayağınıza dolanıyor.
trol avcısı 2 hafta önce
hemşire takma isimli bütün başlıkların altında provakatör yorumlar yapmaktadır.yorum moderatörleri buna izin vermesin yada el birliği ile aramızda para toplayıp bunu tedavi ettirelim,eksik aşılarını yaptıralım,olmada büyükşehir belediyesi gereğini yapsın...
BAKANLIK HAREKETE GEÇMELİ 2 hafta önce
BU GAZETECİYE DAVA AÇILMALI
Hemsire 2 hafta önce
haklı bence
Doğrusu 2 hafta önce
Sen hala var mısın yaaa. Bu beynin çalışmamaktan çürümüş olması lazım.
Bir hekim 2 hafta önce
Habercilik yapmak yerine yorum yapıyorlar, sizin alçak seviyeli fikrinizi soran var mı, yalancı medya siz ve efendileriniz bu kafada devam edin, bir doktora sekretere verdiğiniz maaşı reva görüp sonra bu haksızlıktan ortaya çıkan problemlerden doktoru sorunlu tutmaya devam edin, elinizdekilerden olacaksınız, aynen devam edin zehir akıtan zulüm kokan haberlerinize
Dr 2 hafta önce
Dr lar bırakın kendilerini Dr gören zavallı cahiller baksın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?