Uyanık Ambulans Şoförleri mi Var?

Ambulans şoförlerinden bazılarının, görevde olmamasına rağmen sırf ışıkta beklememek için 200 ya da 300 metre önceden sireni açtıkları iddia edildi. İddia Antalya'da yayın yapan hilal sitesine ait. Site haberinde, herkes ambulansa yol verme çabası içerisine girmişken, kımızı ışığı geçtikten sonra ise ambulans şoförlerinin sirenlerini kapattıklarını iddia etti.

Gündem 06.12.2019, 17:18 09.12.2019, 12:58 Güler Sağlam
Uyanık Ambulans Şoförleri mi Var?

SÜRÜCÜLER TEPKİLİ!

Bu durum diğer sürücülerin tepkisine yol açıyor. Antalya trafiğinin sıkıştığı noktaların ve saatlerin belli olduğunu dile getiren sürücüler “Kırmızı ışıkta bekliyoruz. Arkadan acı acı bir ses duyup aynaya bakıyoruz ve ambulansa yol vermek için çaba sarfediyoruz. Yanımızdan geçerken bakıyoruz içinde hasta yok. Işığı geçtikten sonra da sireni kapattığına göre hastaya da gitmiyor. Diğer insanların hakları gaspediliyor. Diğer sürücülerin haklarını gaspetmeye ve uyanıklık yapmaya kimsenin hakkı yok. Yetkililer bu konuda gerekli önlemleri almalı” şeklinde konuştular.

Ambulans Şoförlerinin Sıkıntıları ve Haklarında Merak Edilenler! haberimiz için tıklayınız.

IŞIĞI GEÇKİTNE SONRA…

TIKLAYIN

Mustafa Sonugur isimli bir vatandaş da benzer bir olayın başından geçtiğini belirtirken “Kırmızıda beklerken arkadan siren çalarak gelen ambulans gördüm. Herkes kornaya basmaya ve ambulansa yol vermeye çalıştı. Yol açıldı ve ambulans geçti. Aynı yöne doğru gidiyorduk. Az ileride ambulans ile tekrar karşılaştık. Ambulansın sireni kapalı ve yaklaşık 60 km hızla gidiyordu” dedi.

HEMŞİRELER ÖN KOLTUKTAYDI

Alp Şimşek isimli bir başka vatandaş, “Kırmızı ışıkta bekliyorduk. Arkadaki arabalar korna çalmaya başladı. Aynadan baktım bişey göremedim. Sonra ambulans sesini duyup yol vermeye çalıştık. Ambulans yanımızdan geçerken baktım hemşireler ön koltukta oturuyorlardı. Ellerinde telefon bişeylerle uğraşıp gülümsüyorlardı. Bildiğimiz kadarı ile ambulansın içerisinde hasta var ise hemşirelerin arka bölümde olması gerekir. Eğer hastaya gidiyorlar ise de ellerinde telsiz ile hastanın tam yerini ve durumunu öğrenmeye çalışıyor olmaları gerekir. İnsanların iyi niyetini su istimal etmesinler” ifadelerini kullandı.

İYİ NİYETİMİZİ KAYBETMEYELİM

Servet Kadıgil isimli vatandaş da başından benzer olaylar geçtiğini belirtirken “Ne olursa olsun biz iyi niyetimizi kaybetmeyelim ve ambulansa yol verelim. Kendisini uyanık sanan şoför ve yanındakiler varsın öyle sansınlar. Kötüleri örnek alıp bir başka seferde ambulansa yol vermez ve bir hastanın sağlığına kavuşmasına engel olabileceğimizi unutmayalım. Kendisini uyanık sananlar birkaç dakika beklememek için bunu yapıyorlar ama olsun biz ışıkta bir dakika daha fazla beklemeye razıyız. Yeter ki gerçek hastalara ulaşılabilsin” ifadelerini kullandı.

Yalçın KÜÇÜK

Yorumlar (9)
Adsizsurucu 13 ay önce
Bu haberi yapmanizdaki mantik nedir ? Bu haberi yazarken gercekten inanarakmi yazdiniz ? Yoksa 3-5 bin okunma aliriz ohh diyerek ellerinizi ovusturarakmi yazdiniz ? Gerekli sikayetlerimizi en kisa surede yapacagiz.
NONAME 13 ay önce
Ne alakası var arkada hasta yoksa , Kalp krizi geçiren bir hastaya acil yetişilmesi lazım belki ? Işıklardan sonra sirenler kapatılıyormuş? Yahu trafiğin açık olduğu düz yolda niye sirenler çalınsın gereksiz yere rahatsızlık verilsin ki, kırmızı ışıkta kalabalık oldugu için açılıyor.
ParSür 13 ay önce
evet doğru babamın aracı ya keyfimden. zaten o ışığı beklemeyince eve gidicem işim biticek. ben vatandaşların karın ağrısına miğde bulantısına adet ağrısına diş ağrısına ambulans çağırdıkları için tuvalet ihtiyacımı karşılayamıyorum. Siz neden bahsediyorsunuz. Haber yapacaksanız insanları bilinçlendiricek haber yapın galyana getirmeye değil. gerçi getirseniz ne olucak Vicdanı olan zaten biliyor kimin ne olduğunu
Nazım Harun tekyol 13 ay önce
Bu ne saçma Bi haber ya belki hastaya gidiyorlar ve yolda görev iptali oluyor? Böyle hiç bişey bilmeyen insanlar da haberci oluyor ya var halimize..
Ali Kamil Bolat 13 ay önce
Siz ambulansı niye halka düşman etme çabasındasınız? Böyle saçma bir haber yok ya sanane kardeşim ambulans değil mi bırak gitsin yerine bölgesine çabucak ulaşsın ki oradaki insanlara hizmet edebilsin bölgesindeki hastalara zamanında varabilsin. Sizin diliniz anca ambulanslara yetiyor hadi polise zabıtaya bilmem neye de yapsanız ya haber? Yemez çünkü yemez..
Kufur ozuru 13 ay önce
Bakin siz bu tarz haberler yaparak bizlere destek olmak yerine kostek olmaktasiniz. Daha gecen ay darp edildik ve beyaz kod verdik lutfen bu tarz haberler yaparak insanlari bizlerin uzerine kiskirtmayin. Ben kufur icin sizlerden ozur diliyorum anlik sinirler yazilmis fakat sizlerin bizlere destek olmasini temenni ediyorum.
Zor sartlar 13 ay önce
Bizler zaten zor sartlar altinda calisiyoruz. Yeni alinan suruculer olarak yaklasik 10-11 aydir asgari ucret ile gecinmeye calisiyoruz. Sizlerden boyle haberler bizleri manevi olarakta uzuyor. Lutfen haberlerinizi daha dikkatli yapiniz. Arkadaslarimizin adina sizlerden ozur dilerim. bir hata yapmis buyukluk sizde kalsin.
Ozur mesajim 13 ay önce
Merhaba kufuru ben yazmistim. Anlik sinirle yazilan bir mesajdir ve daha sonra okudugumda kendimden utandigim bir mesajdir. Sizlerden bu mesaj icin ozur diliyorum. Lutfen bizleri daha fazla magdur etmeyiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?