Üniversite Hastanesinden O İddialara Cevap

Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve Tıp Fakültesi Dekanlığı’ndan yapılan açıklamada, sosyal medyada yer alan bazı paylaşımlardaki bilgilere açıklık getirildi. Üniversite hastanesindeki bazı çalışmalara yer verilen açıklamada, iddiaları gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Üniversite Hastanesinden O İddialara Cevap

Hastane Başhekimliği ve Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından yapılan açıklamada, Acil biriminde görev yapan öğretim üyesi ve asistan hâkim sayısına yer verildi.

Acil Servis imkânlarının genişletilmesi çalışmalarına ve hizmetin devam ettiğine yer verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemiz Hastanesi Acil Servisi ile ilgili bazı paylaşımlarda yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Acil Anabilim Dalı’nda 3 Öğretim Üyesi ve aktif bir Asistan Hekim halen görev yapmakta olup Acil Servisimiz hastalara hizmet vermeye devam etmektedir.


TIKLAYIN


Hizmet kalitesini arttırmak amacıyla tüm anabilim dallarımızdan hekimler Acil Servis nöbetinde görevlendirilmiş olup bu görevlendirmeler 1 ay önce Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiş, Acil Anabilim Dalı dışında görev yapan hekimlerin Acil Serviste görevlendirilmesi hukuken imkansız hale gelmiştir.  Buna rağmen Acil Servis hizmetleri sonlandırılmamış ve 3. Basamak Acil Servis hizmeti verilmeye devam edilmiştir.

İlimiz nezdinde ve Sağlık Bakanlığı ile Acil Servis kapasitemizin güçlendirilmesi için tüm gerekli adımlar atılmış olup Acil Servisimiz imkânlar, hukuki zorunluluklar ve ilgili mevzuat çerçevesinde hasta kabul etmeye devam etmektedir.”

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 18:35

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER