PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Üniversite Hastanesinde 11 Yıl Boyunca Sahte Diplomayla Sağlık Teknisyenliği Yaptı!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde 11 yıl boyunca sahte diploması ile sağlık teknisyeni olarak görev yaptığı tespit edilen A.İ.’nin işine son verilirken savcılık soruşturması devam ediyor.

Gündem 27.12.2022, 17:56 Cansu Polat
Üniversite Hastanesinde 11 Yıl Boyunca Sahte Diplomayla Sağlık Teknisyenliği Yaptı!

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte doktor skandalının ardından bu kez de sahte teknisyen skandalı ortaya çıktı.

Van 100. Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde sahte diploma ile 11 yıl boyunca sağlık teknisyeni olarak çalışan A.İ.’nin lise diplomasının sahte olduğu öğrenildi.

Türkiye günlerce sahte doktor Ayşe Özkiraz'ı konuşmuştu. Bir sağlık skandalı da Van’dan geldi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz, 25 Ekim'de tutuklandı.

SAĞLIK TEKNİSYENİ OLARAK BAŞLADI

A.İ., Bursa'dan aldığı Sağlık Teknik Lisesi diploması ile müracaata bulunarak 11 yıl önce Van Yüzüncü Yıl üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde 4B statüsünde sağlık teknisyeni olarak işe başladı.

Görev yaptığı süre boyunca evrak takip ve kayıt işlemlerinde bulunan ve zaman zaman laboratuvar sonuçları alıp ilgili bölümlere taşıyan A.İ.'nin sahte diploma kullandığı ortaya çıktı.

Durumun ortaya çıkması üzerine hastane yönetimi tarafından A.İ.'nin işine son verilirken, savcılığın başlattığı soruşturmasının ise sürdüğü kaydedildi.

VAN'DA İKİNCİ SAHTE KİMLİK VAKASI

Geçtiğimi günlerde ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul'a götürülmek istendi. İstanbul'da hizmet veren özel bir firmaya ait ambulansla hasta Van'dan yola çıkarıldı.

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası'nda ambulansı durduran polis, beyaz önlüklü olduğu görülen ve kendisini çocuk doktoru olarak tanıtan görevliden 'doktor' kimliğini göstermesini istedi. İsmi Osman Ç. olan ve Siirt nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen kişinin doktor kimliği olmadığını ancak kaşesi bulunduğunu söylediği öğrenildi. Polis, Osman Ç.'yi şüpheli hareketleri üzerine ambulanstan indirerek Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Yapılan soruşturmada tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.'nin ambulans şoförlerine kendini doktor olarak tanıttığı tespit edildi.

Yorumlar (1)
Garip memur takımı 1 ay önce
İnsaAllah istemişindir hastanede işçi personel memuru geçti siz yatıyorsunuz işçi sendikaları çalışıyor memur sendikaları yatıyor
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.