Ülkenin Sağlık Ocağında Sıradan Bir Gün!

İzmir Gaziemir ilçesinde bir kişi, kendisine sağlık raporu vermeyen doktoru darbetti.

Gündem 27.11.2019, 22:15 09.12.2019, 10:30 Güler Sağlam
Ülkenin Sağlık Ocağında Sıradan Bir Gün!

Gaziemir ilçesinde bulunan Gaziemir 6 No’lu Aile Sağlığı Merkezi'nde bir şahıs, ehliyet almak için doktor Ali Erhan Kiriş’den sağlık raporu talep etti.

Dr. Kiriş, kaydının başka bir Aile Sağlığı Merkezi'nde olduğu gerekçesiyle şahsa rapor veremeyeceğini belirtti.

ÖNCE KÜFÜRLER YAĞDIRDI SONRA SALDIRDI

Bunun üzerine şahıs, başka bir doktorun odasına girip tekrar olumsuz cevap alınca, yeniden Doktor Ali Erhan Kiriş’in odasına girerek küfürler etmeye başladı. Kendisine küfürler savuran adama “Neden küfür ediyorsun?” diyerek tepki gösteren Ali Erhan Kiriş, şahsın saldırısına uğradı.

DOKTOR ŞİKAYETÇİ OLDU

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Dr. Kiriş’e kafa atan şahsın, daha sonra olay yerinden kaçtığı öğrenildi. Saldırıya maruz kalan Dr. Ali Erhan Kiriş ise karakola giderek şahıstan şikayetçi oldu.

DOKTOR O ANLARI ANLATTI

Saldırıya uğrayan Dr. Ali Erhan Kirişçi o anları anlattı. Kirişçi, yaptığı açıklamada, "İçeride hasta varken tanımadığım bir şahıs içeri girdi. Ehliyet için rapor almak istediğini söyledi. Ben de "Aile hekimliğiniz neresi, nereye kayıtlısınız?" diye sordum. "Ben yabancıyım buraya kayıtlı değilim" dedi. Ben de bu durumda ona rapor veremeyeceğimi, kayıtlı olduğu merkeze gitmesi gerektiğini söyledim. Şahıs daha sonra dışarı çıkıp başka bir hekim arkadaşa gitti. Ondan da aynı cevabı alınca birkaç dakika sonra benim odama yeniden girdi. Benden yine aynı şeyleri talep edinç ben de aynı cevabı verdim. Bu sefer kızgınlıkla bana hakaret ve küfür etti ve odadan dışarı çıktı" dedi.

"SALDIRI ÜZERİNE ELMACIK KEMİĞİMDE BİR HASAR VE MORLUK OLUŞTU"

Kirişçi, dehşet anını şöyle devam etti:

"Dışarıda beni bekliyormuş zaten. Ben de dışarı çıkıp niye bana küfür ediyorsun deyince üzerime çullandı ve kafa attı. Saldırı üzerine elmacık kemiğimde bir hasar ve morluk oluştu. Daha sora kaçarak gitti. En kısa sürede yakalanmasını istiyorum. Saldırıdan sonra beyaz kod verdik, şikayette bulunduk, adli rapor aldık; fakat şahsın adı, soyadı veya kimlik numarası belli olmadığı için henüz bir şey elde edemedik. Şahsın en kısa sürede yakalanıp adli birimlere teslim edilmesini bekliyorum."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlıkçılar 2 yıl önce
Ve tepki vermeyen bir bakanlık bir hükümet ne yazık ki.her gün ama her gün ya Hemsire si darp edilir ya sağlık memuru ya doktoru ama hiç bir şey olmaz yapanın yanında kalır yaptığı bu meslekler yapılmaz kardeşim hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen bu meslekler yapılmaz hale geldi bu ülkede
Hemsire sağlık memuru 2 yıl önce
Erkek hemşireyi yani sağlık memuruyum inanın imkan verseler bir dk bile durmam bu meslekte düz masa başı memurluk yaparım daha iyi.ne nöbeti var ne hastaların banyosu enfeksiyonu bulaşıcı hastalıklar i ne tedavileri mis gibi 8,5 mesaimi bilirim geceler i evde hafta sonları yaz tatili kış tatili resmi tatili kar tatili hep evdesin masada zaten bir fark kalmadı kamuda en düşük maaşı alıyoruz niye bunca eziyeti çekeyim ki değil mi emeğinin karşılığını alamadiktan sonra bir fark yoksa neden yapayım ki bu işi artık bu noktaya geldi.
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?