Ülke Muhalefetinin Hali: Sağlıkta İmamlara Verilen Ek Ödeme Oranını Maaş Zammı Olarak Anlamış!

İyi Parti Kurucularından olan Eski Merkez Bankası Başkanı Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz, Sağlık Bakanlığında pandemi nedeniyle dağıtılacak ek ödeme'de Din Hizmetleri Sınıfının %100'lük oranını İmamların maaşlarına verilen zam olarak algılayarak akla ziyan bir açıklamada bulundu.

Gündem 27.09.2020, 13:48 27.09.2020, 13:50 Güler Sağlam
Ülke Muhalefetinin Hali: Sağlıkta İmamlara Verilen Ek Ödeme Oranını Maaş Zammı Olarak Anlamış!

Olası İyi Parti iktidarında Ekonominin Patronu olacağı konuşulan Durmuş Yılmaz yaptığı açıklamada "Sn din görevlileri,verdiğiniz vaazlarla ve okuduğunuz hutbelerle topluma vermeyi hedeflediğiniz erdem ve fazileti nefsinize uygulayarak, hükümetin yapmayı düşündüğü %100 zammı; bizler değil, ön saflarda çalışan sağlık görevlileri daha fazla hak ediyor diyebilir misiniz?Beklyoruz" dedi. 

TIKLAYIN

Aylardır sağlık çalışanlarının ek ödeme konusundaki taleplerini her platformda dile getirmelerine rağmen, İyi Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın sağlık çalışanlarının taleplerine yönelik duyarsızlığı yaptığı açıklama ile ortaya çıkmış oldu eleştirileri de beraberinde geldi.

Sayın Vekil, İmamların Yüzde yüz zam alacağı bilgisine TBMM'nin bir üyesi olarak nasıl ulaşmış biz bilmiyoruz. Ancak biz yinede Vekilimize doğru bilgiyi tekraren verelim ki belki önümüzdeki günlerde sağlık çalışanlarının sesine ses olmayı düşünür. Sayın Vekilimiz; Din hizmetleri sınıfında görevli Sağlık Bakanlığı personeli olan İmamlar, ek ödemelerini 3 ay boyunca tavandan, yüzde yüz olarak alacaklar. Covid ile direkt ilgilenen personeller gibi hemde. Hekim dışı sağlık personeli yüzde 66 alırken, imamların %100 alması ne kadar adaletli bir uygulama bunu gündeme getirebilirsiniz örneğin.

Koronavirüs Nedeniyle Tavan Ek Ödeme Yazısını okuyabilir, Sağlık Bakanlığında İmamlar Kaç Lira Ek Ödeme Alacak? haberimizlede net tutarları öğrenebilirsiniz.

Yani Hastanelerdeki 'gassal' yada "İmam" kadrosunda çalışanlar için yapılacak ek ödeme uygulamasıyla ilgili %100 oranı. Hastanelerde çalışanların camilerdeki din görevlileriyle bir ilgisi de yok. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
Şaşırmadım 4 ay önce
Bir insan okuyup ancak bu kadar cahil olabilir. Çok samimiyse milletvekili maaşını bağışlasın sağlık bakanlığına ek ödeme diye dağıtılsın desin de görelim. Herkes imamın alacağına kafa takmış.
Banane siyasetten 4 ay önce
Siz haber sitesi misiniz yoksa siyasetçi mi herkese eşit olmanız gerekmez mi sizin siyasetten ne menfaatiniz var mesela ? Durmadan muhalefeti eleştiren yazılar yazıyorsunuz, haberler yapıyorsunuz. Gören ülke ballı kaymak sanır. Sağlıkçıların mağduriyetini yapan iktidar mı muhalefet mi? Sorunları çözeceksen sorunun kaynağı olanı eleştirmelisin iktidar yandaşı olarak sağlıkçıya ne fayda sağlayacaksınız ? Tıpkı sendikacılar gibisiniz
Hemsire 4 ay önce
Hastayi imama gondermemek icin canla basla calisan saglikciya yuzde % 66 ,imama %100. Allah kabul etmesin
Akıl Sağlığı Önemli 4 ay önce
Eski merkez bankası yani yeminli şeytan uşağı durmuş denilen kılıksız algı yapmaya ve sağlıkçıları kışkırtmaya çalışıyor. Derdi ne sağlıkçılar nede emekçiler çünkü onların partisi işçi atar, kendinden olmayana eziyet eder ve Atatürk maskesi takıp her türlü rezilliklerinin arkasına kılıf bulur.
Dandanakan 4 ay önce
Bu muhalefetin hali mi? Bütün toplumda, sanki sağlıkçılara her gün zam yapılıyormuş gibi algı var. Siz sağlık sitesisiniz sağlıkçıların hakkını savunacak haberler yapın. İmamların hakkı fazlasıyla korunuyor zaten. Ayrıca zam ya da ek ödeme ne fark eder. 3 aylık zam yapılıyor işte. Aklınca kelime oyunlarıyla hem muhalefete laf çarpacaksınız hem de imamlara %100 ek ödeme mevzusunu sulandıracaksınız. Sanki imama %100, sağlıkçıya %50 nin altında ek ödeme verilmesini muhalefet uyguladı
15 Temmuz 4 ay önce
Muhalefet pkknın kuyruğunda ve hdpnin yanında o yüzden onların her konuştuğu yalan iftira ve edep dışıdır
Aaa 4 ay önce
En azından konuya dikkat çekmiş, üç maymunu mu oynasaydı
Bbb 4 ay önce
Şeytani muhalefetin goygoycuları geldi. İşleri güçleri fitne olan adam ahlaktan ve edepten yoksunlar. Tek dertleri cepleri dolsun her türlü hükümete laf sokalım kaygısındalar
Yorumcu 4 ay önce
konu adaletli dağılım mı? yoksa senin gibi mankafaları gazlamak mı? senin açından ikincisi olduğu belli, iktidarı muhalefeti fark etmez, senin gibi goygoycular, karşısındaki tükürse, ne güzel tükürüyor bizim adam yaaa diyecek kadar çapsızsınız.
Calisan 4 ay önce
İmam ne yapıyor da ek ödeme alıyor sağlık ci korana ya yakalanıyor İmam ek ödeme alıyor bu ne biçim adalet ben anlamadım anlayan doğru dürüst anlatsın
Ne günlere geldik 4 ay önce
Bütün basiretsizler ülke yönetimine talip. Yönetenler de ayrı facia.
maxımus 4 ay önce
vatan millet sakarya her şey bahane koltuklar veballı maaşlar şahane yaşasın adalet yaşasın kalkınma
Okur 4 ay önce
Sayın durmuşum sözlerini yabana atmayın hükümet gider ayak imamlara bir kıyaklik yapamazmı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?