Uğur Dündar Bakan Koca'yı İstifaya Çağırdı!

Vaka sayılarının 30 bin sınırını geçtiği Türkiye’de Koronavirüs salgını yeniden tırmanışa geçti. Ünlü gazeteci Uğur Dündar’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya istif çağrısı geldi.

Gündem 28.03.2021, 17:02 28.03.2021, 21:39 Güler Sağlam
Uğur Dündar Bakan Koca'yı İstifaya Çağırdı!

Koronavirüs salgınından vaka ve ölüm sayılarının tırmanışa geçmesi vatandaşta tedirginlik yaratırken ünlü gazeteci Uğur Dündar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya istifa et çağrısında bulundu.

Koronavirüs salgının Türkiye’de yeniden tırmanışa geçti. Vaka sayıları günlük 30 bini aşarken ölüm sayıları da tırmanmaya başladı.

Bir tarafta salgının önüne geçmek için önlemler alınmaya çalışılırken bir tarafta tıka basa doldurulan parti kongreleri salgınla nasıl mücadele ettiğimizi ortaya koydu. Ciddiye alınmayan salgın nedeniyle de hem hasta sayısı hem de vefat eden insan sayısı artıkça arttı.

Bu duruma isyan eden ve salgınla başarılı bir mücadele verilemediğini dile getiren ünlü gazeteci Uğur Dündar’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya istif çağrısı geldi.

DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Dündar sosyal medya hesabından, “Günlük Covid-19 vaka sayısı kritik eşik olan 30 bini aşmış, can kayıpları hızla artmış, Sağlık Bakanlığı salgınla mücadelede maalesef başarısız olmuştur. Daha ne bekliyorsunuz? Vaka sayısının 50 binlere çıkmasını mı? Gerektiğinde istifa etmek erdemdir Sn @drfahrettinkoca” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
DAM66 4 ay önce
CHP HÜKÜMET OLUNCA SİZ SAĞLIK BAKANI OLUN UĞUR BEY. BEN BİR SAĞLIK ÇALIŞANI OLARAK BAKANIMIZIN YAPTIĞI UYGULAMALARA KATILIYORUM. SİZ SAĞLIK BAKANI OLUNCA DAHA İYİSİNİ YAPARSINIZ.
ne 4 ay önce
"ne bu ülkede pandemiyi yönetebildim, ne de sağlık çalışanımın haklarına bir iyilik edebildim. bir yıldır emek emek çalışan personelime hakkını verememenin üzüntüsü içerisinde görevi bırakıyorum. lebalep mutluluklar dilerim."
memur 4 ay önce
he sağlık bakanı sokağa çıkma yasağına karar veriyor.
Ruhsuz 4 ay önce
Yasaklara karar vermeyen kongrelere engel olmayıp tek laf edemeyen sağlık bakanı görevini yapamıyor demektir
stres_yapma 4 ay önce
O kadar yalan, yanlı ,iftira dolu insanların hayatını karartan haberlerinden sonra kendisi istifa etmeyi düşünmüş mü Uğur bey in acaba
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?