Ücretsiz Ulaşımda 4. İlde Sağlıkçılara Süreyi Uzattı: Son Güne Girildi Bakanlıkta Ses Yok!

Cumhurbaşkanlığı kararı ile sağlıkçılara toplu ulaşım ve misafirhaneler 31 Aralık’a kadar ücretsiz yapılmıştı. Sağlıkçılar, ücretsiz ulaşım ve konaklama hizmetinin uzatılmasını isterken Sağlık Bakanlığı sessizliğini koruyor.

Gündem 30.12.2020, 19:08 30.12.2020, 20:59 Güler Sağlam
Ücretsiz Ulaşımda 4. İlde Sağlıkçılara Süreyi Uzattı: Son Güne Girildi Bakanlıkta Ses Yok!

Sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu ulaşım desteğini 31 Aralık tarihinde doluyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu süreyi 3 ay daha uzattımıştı. Kayserinin ardından Eskişehir Büyükşehir'de 3 ay süreyi uzattı. Bu iki belediyenin ardından bugünde Kocaeli ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri yaptığı açıklamalar ile sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkını 31 Mart 2021 tarihine kadar uzattıklarını duyurdu.

27 Ağustos 2020 tarihli ve 2909 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yürürlüğe giren kamu ve özel sektörde çalışan sağlıkçılar, hem toplu taşımadan hem de misafirhanelerden ücretsiz olarak yararlanıyordu.

Pandemi nedeniyle alınan bu karar, son olarak 31 Aralık'a kadr uzatılmıştı. Yani bir hafta sonra sağlıkçılar, ulaşım ve konaklama hizmetlerinden ücretsiz yararlanamayacak.

Türkiye'nin dört bir yanından sitemize ulaşan sağlık çalışanları, bu konuda Bakanlığın duyarlı hareket etmesini isterken, “Zor şartlarda mücadele veriyoruz, toplu taşıma ve konaklama hizmetleriyle ilgili verilen kararın uzatılması, sağlıkçılar için moral olacaktır” dediler.

İzmirdeki sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm personelin yanı sıra eczacılar ve eczane çalışanları da toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmaya devam edecek. Sağlıkçıların, İZELMAN otoparklarından ücretsiz yararlanması uygulaması da sürecek.

ESHOT’un özel servisleri de var

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, ESHOT Genel Müdürlüğü eliyle sağlıkçılara için planladığı güzergâhlarda da özel otobüs servisleri hizmet veriyor. Bu servislerin güzergâh ve sefer saatleri ise şöyle:

Buca servisi

Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı’ndan hareket eden servis aracı; Buca Üçkuyular, Özmen Caddesi, Seyfi Demirsoy Hastanesi, Forbes Caddesi, Cemil Şeboy Caddesi, Koşu Yolu Caddesi, Şirinyer, Mehmet Akif Caddesi, Yeşillik Caddesi, Eski İzmir Caddesi, Ali Rıza Avni Bulvarı, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi, Polat Caddesi, İKÇÜ Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Gediz’den 06.15 / 14.15; İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 07.15 / 15.15 saatlerinde hareket ediyor.

Tınaztepe Servisi

Tınaztepe’den hareket eden servis otobüsü; Doğuş Caddesi, Erdem Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Buca Üçkuyular, Özmen Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi, Menderes Caddesi, Şirinyer, Gürçeşme Caddesi, Gaziler Caddesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Tınaztepe’den 07.00’de; Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 16.20’de hareket ediyor.

TIKLAYIN

Bornova Servisi

Evka 4’ten hareket eden servis otobüsü; Atatürk Mahallesi, Bornova Merkez, Özkanlar, Manavkuyu, Mersinli, Kemalpaşa Caddesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Evka 4’ten 07.00’de; Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 16.20’de hareket ediyor.

Gaziemir servisi

Gaziemir otobüs son durağından hareket eden servis aracı; 80 Sokak, 73 Sokak, Abdülhamit Yavuz Caddesi, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Hastanesi, Önder Caddesi, Akçay Caddesi, Yeşillik Caddesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, 2904/1 Sokak, Saim Çıkrıkçı Caddesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu Caddesi, Mızraklı Caddesi, Polat Caddesi, İKÇÜ Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İhsan Alyanak Caddesi, Hıfzıssıhha Kavşağı, İnönü Caddesi, F.Altay Meydanı, Mithatpaşa Caddesi, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Gaziemir Son Durak’tan 07.30; DEÜ Hastanesi’nden 08.30 / 16.30 saatlerinde hareket ediyor.

Balçova-Narlıdere Servisi

Narlıdere İstihkâm Okulu önünden hareket eden servis otobüsü, Balçova Son Durak, Sakarya Caddesi, Ata Caddesi, Dr. Ferit Sokak, Duygu Sokak, Ekrem Güner Sokak, Ziya Gökalp Caddesi, F.Altay Meydanı, İnönü Caddesi, Üçyol, Eşrefpaşa Caddesi, Varyant, Fevzi Paşa Bulvarı, Gaziler Caddesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Narlıdere’den 06.45’te kalkış yapan araç, 07.00’de Balçova Son Durak’ta oluyor. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ise 16.20’de hareket ediyor.

Güzelbahçe servisi

Güzelbahçe otobüs son durağından hareket eden servis otobüsü; 565 Sokak, Erler Caddesi, Şehit Kemal Caddesi, 884 Sokak, Seferihisar Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, DEÜ Hastanesi, F.Altay Meydanı, İnönü Caddesi, Hıfzıssıhha Kavşağı, İhsan Alyanak Caddesi, Polat Caddesi,  İKÇÜ Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mızraklı Caddesi, Ordu Caddesi, Saim Çıkrıkçı Caddesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Güzelbahçe Son Durak’tan 07.00; Bozyaka Hastanesi’nden 08.15 / 16.30 saatlerinde hareket ediyor.

Karşıyaka Girne servisi

Karşıyaka Girne Caddesi'ndeki Mc Donalds'ın önünden kalkış yapan servis otobüsü; Girne Bulvarı, Anadolu Caddesi, Egekent Kavşağı, Anadolu Caddesi, Çiğli Altgeçit, Havaalanı Caddesi, 8780/1 Sokak, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Ata Sanayi Semt Polikliniği güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Girne Mc Donald’s önünden 07.50; Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nden 16.30 saatlerinde hareket ediyor.

Karşıyaka Egekent 2 Servisi

Egekent 2’den hareket eden servis otobüsü; Ulukent Aktarma Merkezi, Subay Lojmanları, Santral, Çiğli Belediyesi, Ayyıldız, Serinkuyu, Dedebaşı, Girne, Yunuslar, Karşıyaka İskele, Alaybey Tersanesi, Altınyol, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Egekent 2’den 07.00’de; Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 16.20’de hareket ediyor.

Halkapınar - Kemer Servisi

Halkapınar Aktarma Merkezi’nden hareket eden servis otobüsü; Pakistan Bulvarı, Gıda Çarşısı 1202/2 Sokak, Gaziler Caddesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Kemer Aktarma Merkezi güzergâhını takip ediyor. Araçlar; Halkapınar’dan 06.45 / 08.30; Kemer’den 07.15 / 09.15 saatlerinde hareket ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
BOZKURT 3 hafta önce
İSTANBUL DA UZATTI ÜCRETSİZ BİNİŞ LERİ.
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?