Ücretli Refakatçılar, Sağlık Personelinden Kat Kat Fazla Kazanıyor

Koronavirüs tedavisi gören kişilerin yanında ücretli refakatçılık yapan kişiler gülük 600 ila 900 lira arası ücret alıyor.

Gündem 16.12.2020, 12:45 16.12.2020, 12:48 Güler Sağlam
Ücretli Refakatçılar, Sağlık Personelinden Kat Kat Fazla Kazanıyor

TIKLAYIN

İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Hastanesi  covid yoğunbakımında çalışan bir  hemşire tavandan ek ödemenin bitmesiyle sadece 7 lira performans aldı. Hemşirenin aylık maaşı 3400 lira arasında iken ücretli refakatçı 15-20 bin lira kazanıyor. 

Ücretli refakatçiler aldıkları para ile bir acil veya yoğunbakım doktorun 24 saat nöbet ücretini geçiyorlar. Acil doktoru 24 saatte 150-200 hasta bakıp 750 lira alırken ücretli refakarçı tek hastadan aynı parayı alıyor

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
HASAN 1 ay önce
Mesleği bırakıp yemin ediyorum refaketçi olacağım. Artık yeter asgari ücrete amaleleik yapıyoruz.
HÜSEYİN 1 ay önce
Umarım en kısa sürede istifa edersin bekliyorum ama sırf fitne çıkarmak için bunu yazdığına eminim aldığın maaş tatlı o yüzden istifa edemezsin tek derdin ortalık karıştırmak
Herkes Memnun 1 ay önce
Bırakın başkasının kazancına bakmayı. Helal olsun. Daha çok kazansınlar. Sağlık personeli halinden memnun ki, yetkili sendika ile yola devam ediyor. Sağlık personeli sanki halinden şikayetçiymiş gibi haberler yapıp durmayın.
karadeniz 1 ay önce
işte o yüzden bizi masa başında devamlı satan yetkili sendikaya ve ona bunca üye olup yetkili hale getirenlerden hakkımı helal etmiyorum.
öğrenci 1 ay önce
Bu parayı verenler günde kaç tl kazanıyorlardı ki vay be Biz fakülte okuyacağız da 8 bin maaş alacaz diye
İlker 1 ay önce
Arkadaşlar konuyu bilmeden yorum yapmak kolay olsa gerek. Kuzenim de sağlık personeli ve daha atanamadığı için hasta bakıcı olarak çalışıyor. Ama sizin tahmin ettiğiniz gibi 8 saat çalışarak bu paraları almıyor. 3 hasta bakıcı nöbetleşe 24 saat çalışarak günlük 500 TL alıyorlar.
DİLENCİLER HEMŞİREDEN FAZLA KAZANIYORMUŞ 1 ay önce
CİMERE YAZIN GAZETELERE DEĞİL CİMEDE TİWİTTER DEN YAZAR BİZDE YOUTUBEDEN OKUR ÖĞRENİRİZ (KISACASI BİŞEY YAPAN YOK OKUYUP YAZIYOR ÇÖZÜM YOK )
dilenci ..... 1 ay önce
oku oku yaz yaz yaz oku sen ne yapıyorsun peki
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?