PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Twitter Üzerinden Hastane Güvenliği ve Sağlıkçılara Küfür Eden Doktora Dava Açıldı!

Cizre Devlet Hastanesinde görevli bir doktor tarafından aynı hastanede çalışmakta olan Özel Güvenlik Görevlilerine ve doktor dışındaki sağlık çalışanlarına Twitter üzerinden küfür, hakaret ve dini değerleri aşağılayıcı paylaşım yapılması üzerine dava açıldığı öğrenildi.

Gündem 11.04.2022, 18:16 12.04.2022, 20:14 Cansu Polat
Twitter Üzerinden Hastane Güvenliği ve Sağlıkçılara Küfür Eden Doktora Dava Açıldı!

Emek Sağlık İş - Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre;

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNE HAKARET EDEN DOKTOR HAKKINDA SENDİKAMIZ TARAFINDAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

SÖZDE BOY BOY KINAMA YOK İCRAAT VAR...

Şırnak Cizre Devlet Hastanesinde görevli bir doktor tarafından aynı hastanede çalışmakta olan Özel Güvenlik Görevlileri üzerinden tüm özel güvenlik görevlileri ve doktor dışındaki sağlık çalışanlarına Twitter üzerinden küfür, hakaret ve dini değerleri aşağılayıcı paylaşım yapılması üzerine harekete geçen sendikamız, Hukuk Müşavirliği aracılığıyla Ankara ve Cizre Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde ilgili doktor hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

17 nolu “Sağlık ve Sosyal Hizmetler” işkolunda faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu iş kolunda çalışmakta olan tüm işçilerin haklarını korumakla görevli Emek Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşçilleri Sendikamız 17 nolu iş kolunda yani hastanelerde çalışan tüm Özel Güvenlik Görevlilerinin ve diğer çalışanların her zaman yanında olduğu gibi bundan sonra da yanında olmaya devam edecektir.

Cizre Devlet Hastanesinde görevli doktor B.A tarafından sosyal paylaşım sitesi olan Twitter üzerinden Cizre Devlet hastanesinde çalışan özel güvenlik görevlileri ve sağlık işçileri üzerinden tüm özel güvenlik görevlileri ve sağlık işçilerine yönelik aldıkları maaşa göre az iş yaptıkları algısı yaratılarak küfür içerikli ve dini değerlerimizi aşağılayıcı paylaşımda bulunulmuştur. Sağlık emekçileri 2020 yılının Mart ayında ilan edilen pandemi sonrasında birçok fedakarlıkta bulunarak tabiri caizse kendi canlarını ve ailelerinin canlarını tehlikeye atarak görevlerini ifa etmiş olup bu yolda bir çok sağlık emekçisi kardeşimiz zor şartlar altında Covid-19 virüsüne yakalanarak yaşamını yitirmiştir. Ayrımcılık yapmak suretiyle özel güvenlik görevlilerine, sağlık işçilerine hiçbir iş yapmadan maaş aldıkları yönünde bir yaftada bulunmak da kimsenin haddine değildir.

Özel güvenlik görevlileri; kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapmakta olup hayatımızın her alanında yer almaktadırlar. Yeri geldiğinde doktora saldırmaya çalışan hasta ve/veya hasta yakınları ile doktor arasına girerek, doktora kendini siper ederek tüm saldırılar ile kendisi yüzleşmektedir. Nitekim özel güvenlik görevlilerine karşı yaşanan şiddet olaylarının sıklığı tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Hal böyle iken; özel güvenlik görevlileri tarafından vücut bütünlüğü ve güvenliği korunan doktorun, çalışma arkadaşı özel güvenlik görevlileri üzerinden tüm meslek grubuna yönelik küfür içerikli, hakaret niteliğinde ve aşağılayıcı paylaşımına karşı sessiz kalmadık, ilgili şahısla hakkında hem Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde suç duyurusu hem de Sağlık Bakanlığı nezdinde idari başvuruda bulunulmuştur.

Sendikamız tarafından tüm sağlık emekçilerine yalnız olmadıklarını bildirir ve haklarının korunması adına yanında gösterdiğimiz duruşun devam edeceğini saygılarımızla bildiririz.

EMEK SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER İŞÇİLERİ SENDİKASI YÖNETİM KURULU

Yorumlar (7)
... 1 ay önce
Önce bu yazıyı yazan katibi bulunda bu işe nasıl girmiş onu bir öğrenin işçi yazmaktan aciz.doktor haklı beyler. Güvenlik görevlisi otomasyoncular yata yata kazanıyor.doktorda kendini bir bk zannetmesin.
Realite 1 ay önce
Devlet zorunlu hizmete yolladığı , bu ülkenin en üst zeka ve yetiye sahip insanlarına sahip çıkmalıdır. Zorla gönderdiği bir ilçede kurda kuşa yem etmemelidir. Bu o bölgede zorla çalışan hekimlerin heyecanını tamamen yok edecektir.
Sağlıkçı 1 ay önce
Üst zekaya sahip insanlar küfretmez, devlet seni vatana millete hizmet et diye gönderiyor çalışanın mukaddesine küfür et diye değil kaldıkı bi zorunluluğun yok istifa edebilirsin.
Realite 1 ay önce
Zorbalık her zaman özgürlükten daha örgütlüdür.” Charles Péguy
Realite 1 ay önce
Sağlıkta çalışanlar arasında basit tartışmalar , cımbız ile çekilip , farklı anlamlar yüklenir ise , daha sonra ysp ve hekimler arsında huzur ortamı tekrar inşa edilmesi mümkün olmayabilir. O vakit , sağlık sektörü çalışılmayacak hale gelir. Hekim arkadaş ağır deprese bence zorunlu hizmette , sağlıksız , hoş olmayan ifadeler paylaşmış.
Realite 1 ay önce
Hastanelerde ki şiddetin en önemli sebeplerinden biriside özel güvenliklerdir. Normal de bir bar veya gece klübünde daha fazla şiddet olması gerekirken hastanelerde daha fazla. Özel güvenlik özelliği bence güçlü , kaslı ve iri olmalıdır. Erkek en az 190 kadınlar ise en az 180 olmalıdır. Gece klüplerinde bodyguard arama kriteri budur. eğitim araştırma hastanelerinde polis karakolu ve küçük hastanelerde polis merkezi artı olarak , bahsettiğim özelliklerde güvenlikler şiddet % 90 azalır. Şiddet gösteren bakıyor ben 10 güvenliği indiririm aşağı diyor. ben 145-50 cm arası kadın güvenlikler gördüm hastanelerde.
Realite 1 ay önce
YGS’de Türkiye 1200’üncüsü olan B. A. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşti.
Genç hekim arkadaşımızı tanımıyorum ama çok zeki ve değerli bir genç. Geçmişte ondan daha iyi derce elde eden birisi olarak şunu diyebilirim , mezuniyet sonrası aşırı heyecanlı olabiliyor insan. Sorun bu kadar üst gençlerin Cizre devlette ne işi olduğudur. Ferrari nin tarlaya sürerseniz örnekte ki gibi sorunlar yaratır size. Bu gence akademik yol açarsanız, yıllardır tanı konmayan hastalıklarınıza çare olabilir
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?