TÜSEB'de Gölge Başkan Gölge Genel Sekreterle Nereye Kadar?

2014 yılında büyük umutlar ve bütçelerle kurulan, sağlığın Tübitak'ı olacak denen TÜSEB, yönetimsel olarak da kaos içerisinde olduğu iddia ediliyor. Özerk bir kurum olması gereken TÜSEB, halen Bakan Yardımcılığına mı bağlı, Genel Müdürlük mü, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne mi bağlı, daire başkanlığı mı veya il sağlık müdürlüğüne bağlı laboratuvar mı karmaşası içerisinde olduğu öne sürüldü.

Gündem 25.11.2020, 17:00 26.11.2020, 01:02 Güler Sağlam
TÜSEB'de Gölge Başkan Gölge Genel Sekreterle Nereye Kadar?

Adil Mardinoglu Başkanlığı döneminde bir ivme yakalayan, özellikle COVID-19 PCR testleri konusunda Bakanlığın büyük yükünü alan, hatta aşı çalışmalarına da başlayan TUSEB, Adil Mardinoğlu'nun istifası ile yönetimsel olarak da geriye gitmeye başladığı söyleniyor.

TIKLAYIN

Yeni başkan ve yeni genel sekreter atandıktan sonra  alt kadrolarda değişime gidildi. Fakat bakanlığın kurumun özerk yapısına rağmen kontrolü bırakmama isteğinden olsa gerek, bakan danışmanlarından birine TÜSEB'de oda verilerek idari yönetimin bu danışmana bırakıldığı gelen bilgiler arasında. Hatta bu danışmanın profesör olmaması nedeniyle genel sekreter yapılamadığı onun yerine, profesör unvanli geçici bir kişinin genel sekreterliği temsil ettiği söyleniyor.

Hatta bu Bakan Danışmanını Genel Sekreter yapabilmek için TÜSEB mevzuatında değişiklik yapılacağıda bir başka duyum olarak kulislerde konuşuluyor. Gölge başkan, gölge genel sekreter ve sadece profesör ünvanına istinaden geçici genel sekreter ile TÜSEB'in daha uzun zaman, kendinden beklenenleri veremeyeceği eleştiri konusu olmaya devam ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Kamil Alık 2 ay önce
gereksiz fantastik hayaller ile kurulmuş ütopik hikayesi olan ne dev ne cüce olan şirket.
Kurumsal 2 ay önce
Fetönün işadamları derneği Tuskon gibi yapıdır. Tuseb muhaliflerin koyu sohbet ve fitne yaptığı kurumdur
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?