Türkiye'de Hastanede Yer Kalmayınca Konteynıra Hasta Yatırıldı!

Türkiye'yi yenide etkisi altına alan koronovirüs pandemisi Manisa'nın Akhisar ilçesinde hastanede yer kalmayınca, konteynerden alan açıldı.

Gündem 15.12.2020, 15:21 15.12.2020, 15:23 Güler Sağlam
Türkiye'de Hastanede Yer Kalmayınca Konteynıra Hasta Yatırıldı!

TIKLAYIN

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Hastanesi'nde, Covid-19  hasta ve ağır hasta sayılarında belirgin artışlar olunca hastanede önlemler genişletildi. Hastaneden verilen bilgide,  Hastane bahçesine konulan ek konteynerler ile bekleme alanları ve ek Covid-19 alanları  oluşturuldu..

Konuyla ilgili bilgi veren Başhekim Op.Dr Erol Karaca, “ Sağlık Bakanımızın da ifade ettiği üzere son dönemde özellikle de Kasım ayı içinde başvuran hasta sayılarında, ağır hasta sayılarında ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayılarında çok önemli artışlar yaşandı. Bu çerçevede mevcut Covid alanlarında enfeksiyon kriterlerine uygun  yeniden düzenlemeler yapılarak, poliklinik sayıları arttırıldı. Manisa Valiliği aracılığıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 42 m2 ve 21 m2 olmak üzere iki konteyner satın alınarak; korumalı  ve ısıtmalı açık  hava covid bekleme, kapalı covid bekleme ve kapalı covid numune bekleme  istasyonları oluşturuldu. Yine Akhisar Belediyesinin tahsis ettiği  21 m2 lik konteyner da, Covid hasta numune kayıt alanı  olarak düzenlendi'' dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?